Tagi:

Interzum Award 2013

Essen, Niemcy, 13 maja 2013.

Laureates_interzum_award_2013

Projektowanie jako motor innowacji: Ceremonia wręczenia nagród Interzum Award, pod hasłem przewodnim: Intelligent Materials & design 2013.
Cyklicznie, co dwa lata, Koelnmesse współpracuje z Red Dot Award nad organizacją Interzum Award. Konkurs nagradza najlepsze projekty w międzynarodowym sektorze dostawców przemysłu meblarskiego i dekoracji wnętrz. W dniu 12 maja, szczęśliwi laureaci otrzymali nagrody z okazji rozpoczęcia „Interzum Cologne„.
Około 500 producentów i projektantów zostało zebranych w jednym miejscu, w Koelnmesse aby wspólnie świętować rozpoczęcie konkursu Interzum. Łącznie zostało złożonych 200 zgłoszeń z 16 krajów. Począwszy od materiałów wykończeniowych, szkła, oświetlenia do produkcji tapicerki i pościeli włącznie. W tegorocznym konkursie było ogromne zapotrzebowanie na innowacyjne produkty w aranżacji i wykończeniu wnętrz. Jury, obejmujące pięciu wybitnych specjalistów w dziedzinie projektowania, przyznało 51 wyróżnień.
Wyżej wymienione sukcesy zostały uczczone na ceremonii wręczenia nagród 12 maja 2013 roku, w Teatrze w Tanzbrunnen, w Kolonii. W ramach uroczystej gali, Katharina C. Hamma, i dr Peter Zec, inicjator i prezes Red Dot, wręczył zasłużonym laureatom certyfikaty „High Product Quality”. Jury przyznało nagrodę za szczególne osiągnięcia w projektowaniu w zakresie formy i funkcjonalności. Tylko 42 produkty były w stanie pozyskać uznanie ekspertów nowatorskim wzornictwem, który wyróżniał je spośród pozostałych produktów.

Główną atrakcją wieczoru był pokaz perkusyjny zespołu Double Drums z Monachium. Dzięki energetycznym rytmom muzyki, Alexander Glöggler i Philipp Jungk zostali przyjęci entuzjastycznie przez laureatów i publiczność. Ponadto, podczas dyskusji przedstawionej przez Anne Rothäuser, członków jury dr Peter Zec, Dick Spierenburg, prof Stefan Diez i prof Martin Beeh mówili o swoich osobistych wrażeniach, najnowszych trendach, odkrytych podczas konkursu i nowych wyzwaniach dla przyszłości projektowania.

Najwyższe wyróżnienie w konkursie ogłoszono pod koniec ceremonii wręczenia nagród. Tylko dziewięć produktów otrzymało nominację „Best of the Best”. Nagroda przyznawana jest przez ekspertów ds. Produktów, które wyznaczają nowe standardy w branży, i które są przełomowe w projektowani,u pod względem formy i funkcji.
Jako najlepsi spośród wszystkich uczestników w 2013, zostali wytypowani:

    • firma Richter Furniertechnik Sp.zoo
    • K + r Sax GmbH z Niemiec
    • Fritz Egger GmbH & Co, OG z Austrii, we współpracy z niemiecką firmą Akustik GmbH & Co. KG
    • oraz szwajcarski producent EKU AG, Lamello AG

Pozostali laureaci prestiżowej nagrody to między innymi:
WO Interior A / S z Danii, Italiana FERRAMENTA srl z Włoch i belgijski producent Indurub NV.

Do 16 maja 2013 r., wszystkie nagrodzone projekty zostaną zaprezentowane publiczności na specjalnej wystawie, światowych targach handlu, Interzum, w Kolonii. W ten sposób, Koelnmesse podkreśla znaczenie designu jako głównego motoru innowacji. Ponadto, Projekty nagrodzone jako „Best of the Best” zostaną wywieszone na bulwarze targowym oraz zaprezentowane na Internetowej Wystawie, pod adresem: www.interzum-award.com.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE