Jaką podłogę wybrać?

Możemy śmiało powiedzieć, że fundamentem wnętrza jest podłoga. To od niej zaczynamy aranżacje naszego wnętrza i jej muszą być przyporządkowane meble. Podłoga jest o tyle ważną inwestycją, że jej zmiana wymaga czasu i dużego nakładu pieniędzy. Jakimi zatem wskazówkami kierować się, aby pośród szerokiej gamy desek, parkietów, czy paneli laminowanych wybrać materiały wysokiej jakości, które będą nam służyć latami?


Propozycja nr 1, czyli deski wielowarstwowe
Główna zaletą desek wielowarstwowych jest ich konstrukcja przystosowana do takich rozwiązań technologicznych, jak ogrzewanie podłogowe, klimatyzacja, czy tradycyjny kominek. Klimatyzacja sprzyja wilgotności powietrza, a kominek wysusza powietrze. Ich konstrukcja sprawia, że są zdecydowanie trwalsze i odporniejsze na wilgotności i wysoką temperaturę niż panele czy parkiet. Deski wielowarstwowe są idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy zainstalowac  ogrzewania podłogowego.

www.swiatrezydencji.pl

www.swiatrezydencji.pl

Propozycja nr 2 Panele podłogowe
Panele w porównaniu z deską wielowarstwową, czy parkietem wyróżniają się większą trwałością na uszkodzenia mechaniczne. Wykonywane są w całości z tworzyw sztucznych. Na rynku mamy dostępnych sześć rodzajów paneli które klasyfikujemy według wytrzymałości. Klasy używalności dzielą panele podłogowe na domowe i kontraktowe (przeznaczone do obiektów użyteczności publicznej), a poszczególnym klasom przypisane jest natężenie ruchu, jaki będzie panować w pomieszczeniu, w którym będą układane.
Przykłady
Klasa 21 –  przeznaczona jest do pomieszczeń domowych o małym natężeniu ruchu, np. do sypialni.
Klasa 22 –  przeznaczona jest do pomieszczeń domowych o średnim natężeniu ruchu, np. do salonu lub jadalni.
Klasa 23 –  przeznaczone jest do do pomieszczeń domowych o dużym natężeniu ruchu, np. do korytarza.

podlogi.eu

podlogi.eu

Parkiet – podłoga, która nigdy nie przestanie być modna
Parkiet to rozwiązanie klasyczne, które mimo, że wymaga odpowiedniej pielęgnacji, nigdy nie przestanie być modne. W porównaniu do deski wielowarstwowej w miejscu w którym się znajduje konieczne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury. Zbyt wysoka temperatura sprawia, że podłoga zacznie się „kurczyc”, a pomiędzy deskami powstaną brzydkie szpary. Jest też mniej trwalsza na uszkodzenia mechaniczne i wymaga czasochłonnej i kosztownej konserwacji dlatego nie polecana jest mieszkań młodych rodziców. Najpopularniejsze europejskie gatunki drzew do produkcji parkietu: dąb, jesion, buk, klon, czereśnia, grab.

dom.pl

dom.pl

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE