JESZCZE WIĘCEJ ŚWIATŁA- INSTALACJA W MADRYCIE

W związku z tym, że u nas w kraju zima w pełni, chcielibyśmy przekazać Wam drodzy czytelnicy odrobinę ciepła, a wszystko to za sprawą grupy (fos) zrzeszającej ludzi pochodzących z różnych środowisk tj. architektów, projektantów wnętrz, grafików i młodych entuzjastów sztuki. Dzięki nim powstała ciekawa 4 dniowa instalacja w hiszpańskim Madrycie, która odbyła się w dniach 19-22 września ubiegłego roku.

fos-paints-light-onto-a-grey-street-3-600x410

Na czele tej grupy stoją: Susana Piquer, Julio Calvo i Eleni Karpatsi, którzy z wielkim powodzeniem i zaangażowaniem działają na rzecz rozwoju grupy (fos) zrzeszającej ludzi ze stolicy Hiszpanii oraz Barcelony. Ich pierwsza ilstalacja na fasadzie wegańskiej restauracji w Madrycie -Rayen wzbudziła pozytywne zaskoczenie wśród mieszkańców, turystów i miłośników sztuki ulicznej.

fos-paints-light-onto-a-grey-street-4-600x453

Taśmami oklejono powierzchnie poziome i pionowe wokół restauracji. Zużyto do tego około 250 m żółtej taśmy klejącej! Artyści nie omieszkali okleić również słupka parkingowego.

fos-paints-light-onto-a-grey-street-7-600x453

fos-paints-light-onto-a-grey-street-2-600x453

W celu pogłębienia atmosfery, zespół przywiózł ze sobą trzy ananasy, dzieła sztuki, dwa krzesła ogrodowe, stół ogrodowy i oczywiście … lampy.

fos-paints-light-onto-a-grey-street-12-600x453

Instalację okrzyknięto jedną z najciekawszych wśród, tych mających na celu promowanie jakiejś inicjatywy lub też promowania określonego stylu życia.

Zdjęcia: (fos)

Michał Józefczak
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE