Tagi:

Kolekcja Euroluce 2015 marki Seletti na iSaloni 2015 w Mediolanie

Oryginalne oświetlenie było jednym z najciekawszych elementów targów meblarskich iSaloni 2015. Lampy odmienne od wszystkich innych, przybierające oryginalne kształty i powstałe przy wykorzystaniu innowacyjnych materiałów, zaprezentowała w kolekcji Euroluce 2015 włoska marka Seletti.

Ubiqua - Seletti

„Ubiqua”

 

 

Linea - Seletti

„Linea”

 

 

Bouché - Seletti

„Bouché”

 

 

Paralumi - Seletti

„Paralumi”

 

 

 

 

Bella Vista - Seletti

„Bella Vista”

 

Monkey Lamp (Marcantonio Raimondi Malerba)

Monkey Lamp - Seletti

 

Monkey Lamp - Seletti

Podobnie jak wszystkie projekty tego designera, również ta lampa inspirowana jest relacjami człowieka z naturą. Projektant w zabawny sposób uchwycił moment, w którym małpa wkrada się do mieszkania i chce wykręcić żarówkę. – Łączenie sztuki i designu zawsze bardzo mnie ekscytuje, sprawia, że czuję się wolny – podkreślił Malerba.

Lighthing Boxes (Selab i Badini Createam)

Lighthink box - Seletti

Te nietypowe lampy to drewniane skrzynki, których jedna ze ścianek ma wypisane świecące hasło, jak np: HAPPINESS, LIVE, HAVE A DREAM itp.

Shades (Selab)

Shades - Seletti

 

Shades - Seletti

 

Shades - Seletti

Światło i kolor mogą wpływać na to, jak ludzie postrzegają otaczający ich świat. Te neonowe lampy zupełnie mogą zmienić postrzeganie pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane.

Maman

Maman - Seletti

 

Maman - Seletti

To bardzo nietypowy żyrandol, który zbudowany został z 14 kabli o dwóch różnych długościach, zakończonych żarówką. Projekt ten daje użytkownikowi dużą dowolność w nadaniu lampie oryginalnego kształtu i optymalnym doświetleniu pomieszczenia.

Multi lamp (Emanuele Magini)

Multilamp - Seletti

Wymarzona lampa dla wszystkich kibiców piłkarskich. Swoim kształtem nawiązuje ona do reflektorów, znajdujących się na stadionach piłkarskich. To projekt, na który spojrzawszy nie sposób spojrzeć i nie krzyknąć GOOL! 🙂

Moresque i Woodspot (Alessandro Zambelli)

Moresque - Seletti

Moresque to niekonwencjonalna, nowoczesna linia lamp, która nawiązuje do klasycznych, mauretańskich modeli. Woodspot to lampa stołowa o nietypowym, surrealistycznym drewnianym kloszu.

Crystaled (Selab i Alessandro Zambelli)

Crystaled - Seletti

Ta wisząca lampa to dialog nowoczesności z wyrafinowanym kryształem. Źródłem światła w tym modelu są bardzo nowoczesne żarówki ledowe 3w power LED Can.

Twist lamp (Alistair Law)

Twist Lamp - Seletti

Nietypowa, rzeźbiarska konstrukcja tej lampy ma symbolizować poczucie wolności, płynność i ruch.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE