Kolory 2014

Wraz z nastaniem nowego sezonu zastanawiamy się, jak odmienić nasze wnętrza. Warto wiedzieć, które kolory będą dominowały w architekturze wnętrz w 2014 roku. Kilka wiodących firm przedstawiło swoje propozycje i co ciekawe kolory te zupełnie się od siebie różnią. Nie do końca więc można mówić o jakiejś obowiązującej modzie na 2014 i jest nadzieja, że każdy znajdzie dla siebie coś dobrego.

PANTONE
Firma Pantone kolorem roku 2014 ogłosiła Radiant Orchid 18-3224 , czyli promienną orchideę.
Jest to kolor bardzo kobiecy, plasującym się pomiędzy różem a fioletem i większości panów nie przypadnie do gustu. Jako kolor dosyć intensywny i wyrazisty ładnie zestawi się z ciepłym drewnem, kością słoniową, czy perłowym odcieniem szarości. Na salony i do kuchni powinien wkroczyć raczej w formie odważnych dodatków, które łatwo znikną z widoku wraz ze zmieniającym się trendem. Na całych ścianach Radiant Orchid będzie się prezentował dobrze w przypadku sypialni i pokoi dziecięcych, choć dobrze by było rozjaśnić go jasnymi meblami.

11

 

DULUX
Firma Dulux kolorem roku 2014 ogłosiła Morze Możliwości, czyli morski odcień zieleni.
Kolor łączący harmonijną zieleń i spokój błękitu ma za zadanie uwalniać ukryty w nas potencjał.
Może Możliwości przypadnie do gustu zarówno paniom, jak i panom i doskonale będzie się łączyć z modnymi obecnie bielami i szarościami. Ze względu na dosyć mocny odcień proponujemy używać go głównie w dodatkach i elementach wyposażenia wnętrza, choć pojedyncza ściana w salonie pomalowana na ten kolor, również zrobi dobre wrażenie na domownikach i gościach.

22

 

BENJAMIN MOORE
Firma Benjamin Moore kolorem roku 2014 ogłosiła BREATH OF FRESH AIR 806, czyli jasny odcień błękitu. Pastelowy i spokojny wprowadzi do wnętrz świeżość i dużo powietrza. Poszerzy optycznie wnętrza i w połączeniu z białymi meblami w stylu retro, przeniesie nas niemalże do Prowansji. W przypadku wnętrz nowoczesnych i w połączeniu z betonem i stalą, nada im lekkości i wprowadzi przyjazny detal.

33

 

KAMAODESIGN
Firma Kamaodesign chciałaby za to, by kolorem roku 2014 został „PETROL STAIN”, czyli magia mieniących się odcieni. Wykorzystana w lakierowanych dodatkach idealnie ożywiałaby współczesne minimalistyczne wnętrza. Ktoś powie, że nie jest to konkretny kolor, tylko mieszanka różnych, ale dlaczego mielibyśmy się ograniczać tylko do jednej płaskiej barwi i jej odcienia?
A Wam jaki kolor w tym roku się marzy?

44

 

Kamila Orzechowska
Architekt Wnętrz w KAMAODESIGN, www.kamao.pl

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE