Kontynuując czas

To nagie srebrne ramie poruszające się bezwładnie po ścianie hipnotycznym ruchem w pierwszej chwili zdaje się być nieuporządkowanym elementem przestrzeni. Nic bardziej mylnego! Jest to zegar Continue Time, zaprojektowany przez Holendra Sandera Mulder. Pomysł na tak oryginalny projekt pojawił przez przypadek. Mulder posiadał zegar ścienny który upadł i został uszkodzony tak, że odpadły wskazówki sekund i minut, a pozostało jedynie ramię godziny. Projektant postanowił wykorzystać pozostały element do zaprojektowania tego jakże oryginalnego zegara.

Contiune Time przypomina jedynie szkielet starego zegara, ale taka właśnie jest intencja. Na początku można spotkać się z trudnościami w odczytaniu godziny, ponieważ ramię zgięte w dwóch miejscach zdaje się poruszać bez ustalonego porządku. Tak naprawdę najgrubsza część wskazuje godziny, środkowa minuty, a cienka sekundy. Trudność polega na tym, że nie poruszają się wokół jednej osi, a biegną każda własnym torem. Oczywiście zegar można również potraktować jako dzieło sztuki, które wzbogaci nasze wnętrze i stanie się jego ciekawym elementem.

Continue Time składa się z czterdziestu części mechanizmu wykonanego z mosiądzu oraz z jednego aluminiowego ramienia. Gdyby całkowicie wyprostować wskazówkę, to zegar poruszałby się po kole o średnicy 210 cm. Każda sztuka zegara jest unikatowa i nadany jest na nim numer seryjny wraz z autografem twórcy. Zegar dostępny jest tylko na zamówienie, a cenę ustala się indywidualnie.
Źródło zdjęć: www.sandermulder.com

[youtube link=”http://www.youtube.com/watch?v=OeFeWINSaT8″ width=”590″ height=”315″]

Continue_Time_Sander_Mulder_yatzer_6

continue_time_19

continue_time_16

continue_time_14

continue_time_13

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE