Kropla światła

Wybitny projektant Rafael Morgan zaprojektował stylową lampę w kształcie kranu.
Light Drop bo tak nazywa się lampa, składa się z żarówki wykonanej z poliwęglanu oraz z wbudowanego systemu podświetlonych diod Led. Intensywność światła jest regulowana. Wystarczy przekręcić lekko kran, a wiązka światła maleje lub rośnie, w zależności w którą stronę obrócimy zawór.
Lampa kształtem przypomina kran, z którego ulatuje woda. Czy zwróciliście uwagę że krople wody przypominają odwróconą do góry nogami żarówkę ?
Lampa idealnie nadaje się do kuchni jak również łazienki. Light Drop spełnia funkcję oświetlenia jak również swoim fascynującym kształtem jest doskonałą ozdobą wnętrza.
Light Drops to nie tylko lampa o nietypowym wyglądzie. Choć stworzona w celach dekoracyjnych niesie przesłanie dla społeczeństwa. Ma przypominać ludziom o naszych zasobach naturalnych , w tym przypadku wodzie, która jest głównym źródłem życia dla każdego żywego organizmu. Niestety łatwo marnotrawimy drogocenną wodę, zapominając jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu. Rafael Morgen zaprojektował swoje dzieło z myślą o rzeczywistej energii jaką jest woda.

źródło : thefhd.com

Aneta Pełka

hudsons-design-bathroom-lighting-rafael-morgan2

light_drop6

light-drops

rafael_morgan002

rafael_morgan-lamp-001

Wever-Ducre-Light-Drop-Lamp

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE