Krzesła inspirowane budową ludzkiego ciała

Już w czasach renesansu uważano, że ludzkie ciało jest symbolem piękna. Człowiek renesansu twierdził, że ludzkie ciało jest najwspanialszym dziełem stworzenia. Zachwycał się nim między innymi m.in. Michał Anioł i Leonardo Da Vinci.
Piękno ludzkiego ciała zainspirowało również włoskiego projektanta. Fabio Novembre zaprojektował krzeseła, którym siedziskom nadano ludzkie kształty. Wśród kolekcji znajdziemy krzesło odpowiadające męskiej sylwetce HIM i damskiej – HER.
Modele krzeseł znacząco odróżniają się od siebie. Plecy, talia, pośladki i nogi to elementy, które są charakterystyczne dla konkretnej budowy ciała . Krzesło o damskim odpowiedniku ma subtelniejszą budowę, natomiast męski ma bardziej podkreślone mięśnie. Nie trudno zauważyć różnicę.
Fabio Novembre to architekt, designer i wizjoner. Jego wszystkie projekt mają jeden wspólny element narracyjny, inspirowany tematem namiętnej miłości, życia, czy śmierci. Każdy szczegół zaprojektowany przez Fabio Novembre, jest wykonany z niezwykłą precyzją odpowiadającą konkretnej tematyce.
4bmkrzesloHer

big_C-fakepath-6c8f0218-695a-452f-935d-d87b67869ad4-large

krzeslo-her-inspirowane_3875

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE