Kuchnie przyszłości

Kuchnia jest przez wielu nazywana sercem domu, tu spędzamy sporo czasu przygotowując posiłki. Dziś mam wam do zaprezentowania nieco inne spojrzenie na to pomieszczeni.

Włoski projektant Dario Grasselli jest twórcą innowacyjnej kuchni Evolution Ritual. Projekt uwzględnia 3 strefy: strefę mycia, strefę gotowania i przygotowywania potraw oraz strefę serwowania. Ponadto znajduje się tu sprytnie schowana zmywarka, lodówka, płyta indukcyjna oraz piec, a także „warming place”, czyli miejsce, gdzie można podgrzać talerz z jedzeniem. Całość wykonana jest z bardzo wysokich jakości materiałów
11jjjjjjjjjjjjjj
.

Równie interesujący jest projekt Liu Guang Kui. Cheng He i Zhou Dong zaprojektowali kuchnię, która ma sprzyjać wspólnemu przygotowywaniu posiłków .Obracająca sie konstrukcja podzielona została na miejsce do mycia, przygotowywania i gotowania dań. Dodatkowo kuchnia wyposażona jest w szereg szafek zamrażalnik, piekarnik oraz podwieszaną szafkę z oświetleniem.

334455

Projekt Alfreda Averbecka – Circle Kitchen to innowacyjny projekt idealnie nadający się do małych przestrzeni. Okrągła szafa, w której ukryta jest kuchnia, wykorzystuje rotacyjną właściwość konstrukcji. Mimo małej powierzchni kuchnia wyposażona jest w lodówkę, zmywarkę, mikrofalę oraz sporo obrotowych szafek pozwalających na swobodny dostęp do artykułów kuchennych. Niewątpliwie taka futurystyczna wersja kuchni idealnie nadaje się dla osób ceniących sobie czas i porządek- w końcu po przygotowaniu potrawy wystarczy ją zamknąć, a naczynia można pozmywać później;)

6677

8899

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE