Tagi:

Lampa inspirowana sztuką Caravaggio na iSaloni 2015

Cecilie Manz to duńska designerka, która w swojej pracy kieruje się tym, by stworzyć innowacyjne projekty oświetleniowe, które będą jednak funkcjonalne na lata świetlne. Jej życie kręci się wokół wielkiej sztuki i to wybitni artyści są dla niej największą inspiracją. Jej ostatni  projojekt to lampa Caravaggio, którą zaprezentowała na targach meblarskich iSaloni 2015.

Cecilie Manz

Caravaggio był reformatorem malarstwa, działał na przełomie XVI/XVII wieku i uważany jest za pierwszego, wybitnego malarza barokowego. Jego obrazy charakteryzują się ostrym światłocieniem. Malarz tworzył nieraz w absolutnych ciemnościach, kierując jedynie żarówkę na określoną część obrazu, by uzyskać odpowiedni efekt.

Lampa inspirowana jego dziełami została wykonana w pięciu różnych opcjach, różniących się rozmiarem i kolorem. Model ten ma bardzo kobiecy kształt. Wykonany został ze stali i aluminium. Zarówka została umieszczona na takiej wysokości, by nie oślepiała użytkowników. Lampa ma również otwór w górnej części, by tworzyć oryginalny efekt światłocienia również na suficie.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE