Tagi:

Living Roof – mobilny azyl

Na pewno nie raz zdarzyło wam się wrócić do domu z pracy wyczerpanym i sfrustrowanym, a jedyne o czym marzyliście to o odizolowaniu się od całego świata. Projekt noszący nazwę Living Roof pomoże wam osiągnąć wymarzony stan.
Minimalne wnętrze pozwala na skoncentrowanie myśli i rekonwalescencję, a sam kształt pomaga rozwiązać jeden z paradoksów współczesnego życia. Living Roof zaprojektowany został tak, aby stał się alternatywą dla pokoi hotelowych i ułatwiał użytkownikowi mobilność . Bez problemu możemy przewieźć go w dowolne miejsce na ziemi, a technologia jaka została zastosowana podczas budowy kapsuły sprawia, że będziemy mogli korzystać z takich samych wygód jak w normalnym domu.

Living-Roof_Ecology

Living Roof przechwytuje energię słoneczną za pomocą szeregu paneli fotowoltaicznych i zapisuje ją w ogniwach akumulatora. Tiny turbin wiatrowych umieszczone na końcach umożliwiają wentylację pomieszczenia, a także pełnią funkcję lejka na wodę, która wcześniej zgromadzona i oczyszczona nadaje się do picia i kąpieli .

Image converted using ifftoany

Image converted using ifftoany

 

1312324090_05AAA

Co o tym sądzicie?

Źródło : http://www.minimalhome.com

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE