Tagi:

Terminal Międzynarodowego Portu Lotniczego w Azerbejdżanie wyróżniony nagrodą Red Dot Award.

Pobyt na lotnisku bywa bardzo męczący. Odprawa, opóźniania lotów(…),to wszystko sprawia, że czas który musimy spędzić w oczekiwaniu na samolot zdecydowanie się wydłuża. Industrialna, surowa, wręcz sterylna  przestrzeń, przesiąknięta nowoczesną technologią, nie sprzyjają wypoczynkowi. Projektanci nowego terminalu lotniska w Baku postanowili obalić ten stereotyp i stworzyć coś zupełnie nowego – przytulne wnętrze, pokazujące ciepło i gościnność mieszkańców Azerbejdżanu.

baku

baku5

Za projekt odpowiedzialne było tureckie biuro Autoban, którego pomysły charakteryzują się unikalnym podejściem do klientów. Projektanci potwierdzili to i w tym wypadku. Użyli białego dębu amerykańskiego i wykonali szesnaście drewnianych konstrukcji przypominających kokony, które tworzą przyjazną atmosferę i są bardzo funkcjonalne. Zaaranżowano w nich m.in. kawiarnię, restaurację, księgarnię, salon urody, sklep muzyczny oraz przechowalnię bagażu.

baku1

baku6

Nowy terminal Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Hejdara Alijewa został otwarty we wrześniu 2014 roku. Projekt od początku zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno od użytkowników lotniska jak i ekspertów. Ostatnio terminal został wyróżniony nagrodą Red Dot Award.

baku4

baku3

Źródło zdjęć: infoarchitekta.pl

Zobacz także specjalne fotele, które mają umilić czas w oczekiwaniu na samolot.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE