Tagi:

Lotnisko w Singapurze z 40 metrowym wodospadem

Lotniska przestają być budowlami nudnymi i sztampowymi, a coraz częściej są architektonicznym dziełem sztuki. Bez wątpienia do najpiękniejszych projektów portów lotniczych można zaliczyć te w chińskim Shenzen Baoa’n, w azerskim Baku czy w Meksyku. Do tej grupy będzie można zaliczyć również Jewel Changi Air Port, który ma powstać w Singapurze.

lotnisko3

 

lotnisko2

Autorem projektu są architekci z Safdie Architects. Nowe lotnisko ma nie tylko pełnić tradycyjną funkcję, ale również być atrakcją samą w sobie. Najbardziej charakterystycznym elementem ma być główny hol, na którego środku będzie znajdować się blisko 40-metrowy wodospad. Niesamowite wrażenie potęgować będzie przeszklony dach oraz bujna roślinność. W takim otoczeniu oczekiwanie na samolot będzie czystą przyjemnością.

lotnisko1

W celu optymalizacji przepływu ludzi z hali odlotów i przylotów zaplanowano dodatkowe mostki, które upłynnią ruch pasażerów. Pomyślano również o przestrzeni handlowej, bazie gastronomicznej, miejscach rekreacji oraz lokalizacji instytucji kulturalnych. Celem projektantów było stworzenie portu lotniczego, który będzie miejscem spotkań mieszkańców Singapuru z ludźmi z całego świata.

lotnisko

Lotnisko ma mieć 134 000 metrów kwadratowych. Budowa ma zostać zakończona do końca 2018 roku.

lotnisko5

Źródło zdjęć: Jewel Changi Airport Development

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE