Tagi:

LUBELSKI WZÓR 2018 IV EDYCJA

Lubelski Wzór 2018 to konferencja, łącząca branżę kreatywną z biznesem, która otwiera możliwości współpracy między lubelskimi projektantami a przedsiębiorcami. To czas i przestrzeń na nowe kontakty, inspiracje, edukację i naukę. Celem wydarzenia jest integracja środowisk twórczych i biznesowych. Dzięki warsztatom, spotkaniom oraz panelom dyskusyjnym projektanci poznają oczekiwania i potrzeby biznesu, a przedsiębiorcy dowiedzą się, jak branża kreatywna może przyczynić się do wzrostu konkurencyjności ich firmy na rynku.

NAUKA I INSPIRACJA

W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty, panele dyskusyjne i wykłady, które mają przybliżyć możliwości rozwoju biznesu związane z wykorzystaniem profesjonalnych usług projektowych. Wydarzenie jest platformą wymiany doświadczeń i spostrzeżeń między przedsiębiorcami a projektantami.

PROGRAM:

Program konferencji został ułożony w taki sposób, aby zapewnić maksimum wiedzy teoretycznej i praktycznej, pozwalającej zrozumieć funkcjonowanie branży kreatywnej
i zagadnień z nią związanych.

 Warsztaty:

· dla przedsiębiorców – „Skąd brać produkty, które się sprzedają”;

· dla projektantów – „Aktywne nawiązanie pierwszego kontaktu z klientem”;

 Spotkania otwarte:

· panele dyskusyjne:

 •  dla branży meblarskiej – „Produkcja mebli oparta na dobrym designie”;
 • dla branży spożywczej – „Sprzedane ze smakiem”;
 • dla producentów z różnych branż – „Gdzie jest Design?”;
 • poświęcony społecznej odpowiedzialności biznesu – „Projekty zaangażowane społecznie”;

· merytoryczne prelekcje z wybranych obszarów:

 •  opakowania – „O trudnej przyjaźni projektanta i drukarza”;
 • wycena pracy kreatywnej – „Zabierz swoje ceny do psychologa”
 • estetyka przestrzeni miejskiej –„Miasto bez reklam”;
 • trendy – „Co-design – nowy trend w kreowaniu przestrzeni”

· networking

 • Design+ Meble
 • Design + Opakowania
 • Design + Produkcja
 • Design + Miasto

WYSTAWY

Lubelski Wzór 2018 to także doskonała okazja, aby zobaczyć twórczość lubelskich projektantów.  W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni prezentacyjnej Lubelskich Pracowni Projektowych swoje wystawy zaprezentuje aż 30 projektantów związanych z architekturą, branżą wnętrzarską; wzornictwem, brandingiem i modą. Będzie je można oglądać przez dwa tygodnie, a nie tylko w dniu wydarzenia, tak jak było w poprzednich latach.

W tym roku okazji pięćdziesięciolecia pracy twórczej Bartłomieja Pniewskiego, wybitnego
i wielokrotnie nagradzanego projektanta, którego prace znalazły się w Galerii Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie.

KONTAKTY I ROZWÓJ BIZNESU

Konferencja to doskonała okazja do poszerzania sieci kontaktów. Równolegle do paneli dyskusyjnych i warsztatów odbędą się także sesje moderowanych spotkań przedsiębiorców
i inwestorów z projektantami w formule business speed dating.

LUBELSKI WZÓR

Konferencja to również doskonały moment na wręczenie statuetki Lubelski Wzór. Ideą tego wyróżnienia jest promowanie prac projektantów wdrażanych przez przedsiębiorców na rynek.

Wręczenie wyróżnienia odbędzie się podczas wieczornej Gali Architektury i Designu. Będzie to także doskonała okazja, aby spędzić czas przy muzyce na żywo oraz obejrzeć pokaz mody lubelskich projektantów.

MIEJSCE: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin www.spotkaniakultur.com 

W tym roku Lubelski Wzór odbędzie się w zupełnie nowym miejscu, które nie jest przypadkowe. Centrum Spotkania Kultur to instytucja zlokalizowana w samym sercu Lublina, która integruje życie kulturalne całego regionu. Znajduje się tu min.: sala kinowa, sala baletowa, opera, galeria sztuki. Jest to miejsce licznych koncertów, spotkań literackich i innych wydarzeń. Budynek wykorzystuje nowoczesne rozwiązania architektoniczne, dzięki czemu jest esencją współczesnej architektury. Projekt budynku został wielokrotnie wyróżniany w licznych konkurach.

DATA: 22 czerwca 2018 r.

WWW: www.lubelskiwzor.pl

FB: www.facebook.com/LubelskiWzor/ 

YT: www.youtube.com/channel/UCRqNJYAnLAUkuR2DICLYJQg

ORGANIZATOR:

Organizatorem konferencji Lubelski Wzór jest Fundacja Rozwoju Designu LuCreate.
To organizacja skupiająca lokalnych projektantów z dziedzin takich jak: architektura, wzornictwo, projektowanie wnętrz, grafika i multimedia.  Główny cel działalności to rozwój designu, realizowany przez budowanie relacji pomiędzy projektantami a środowiskiem biznesu, sztuki oraz społeczności lokalnych. Osią działań jest edukacja
i projektowanie. Pracując jako kolektyw, Fundacja realizuje projekty dla firm, organizacji, instytucji i jednostek samorządowych. Pracownia LuCreate to działające na zasadzie coworkingu miejsce, skupiające projektantów i specjalistów z branży kreatywnej. Głównymi obszarami działań Fundacji są: architektura, wzornictwo przemysłowe, branding, komunikacja marki oraz przestrzeń miejska.

www.lucreate.pl

www.facebook.com/lucreate.design/ 

 

 

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE