Tagi:

LUDZKIE GNIAZDKO

Artystka z Kalifornii Jayson Fann projektuje i tworzy gniazda dla ludzi, w których można doświadczyć ptasiego życia. Wykonane z gałęzi drzew zebranych w okolicznych lasach, gniazda Spirit są dostępne w sprzedaży od kilku lat. Jedyna taka konstrukcja jest otwarta dla publiczności w miejscowości Treebones Resort.

human-nest-550x315

Zanim zaczniesz marzyć o spędzeniu nocy w gnieździe, musisz wiedzieć, że te struktury nie zapewnią Ci stuprocentowego komfortu. Nie są wodoodporne i nie mają innych udogodnień, może z wyjątkiem materaca. Jeśli zacznie padać deszcz, to najlepsze co możesz zrobić, to rozbić namiot wewnątrz gniazda. Dla odważnych i chętnych spróbowania życia w ptasich warunkach, jest oczywiście możliwość spania „pod gołym niebem”. Gniazdo w Treebones może pomieścić do 8 osób i jest wykonane z gałęzi drzew eukaliptusowych. W sprzedaży dostępne są gniazda mogące pomieścić od dwóch do 30 osób.

human-nest2-550x412

Na stronie Big Sur Spirit Garden, dokładnie opisano proces wykonania gniazd. Konstrukcje powstają z gałęzi zebranych w okolicznych lasach. Autorka ma wielki szacunek dla drzew, więc wybiera gałęzie i tnie je ostrożnie, upewniając się, że drzewa nie są uszkodzone. Następnie gałęzie są sortowane według wielkości, w dalszej kolejności Jayson montuje je jak kawałki układanki, aby odtworzyć spiralny wzór zaprojektowany dla integralności struktury i estetyki. Gdy gniazdo dochodzi do określonej wielkości, to transportuje się je do rzeczywistej lokalizacji i osadza na odpowiedniej gałęzi za pomocą dźwigu.

human-nest3-550x412 human-nest5-550x412

Następnie dodawane są ostatnie elementy, materac i oczywiście drabina za pomocą, której możemy dostać się do wnętrza ludzkiego gniazdka.

Zdjęcia: Jayson Fann/Facebook

Michał Józefczak
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE