POWRÓT DZIECIŃSTWA – DOMEK NA DRZEWIE

W naszym zajętym życiu nasze umysły często chcą odpocząć i udać się w spokojne miejsce. A gdzie najlepiej jest to zrobić? W cichym lesie, w otoczeniu przyrody. Mieszkanie na drzewie ma być więc swego rodzaju azylem dla osób chcących oderwać się od życia w wielkim mieście.

Brytyjska firma Blue Forest Luxury Tree Houses zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem luksusowych domków na drzewie. Projekty są całkowicie nową koncepcją w nadrzewnym trybie życia. Firma jest prowadzona przez braci Andy’ego i Simona Payne’ów, którzy urodzili się w Kenii. Tam właśnie zrodziła się w nich chęć zbliżenia ludzi do świata przyrody.

FS1_BlueForest_QuietMark_JohnLewis_IdealHomeShow_Treehouse_Copyright-www.blueforest.com_-1024x576

Projekt o nazwie The Quiet Treehouse sprawia wrażenie jakby były wprost z fantastycznego filmu animowanego, a nie istanił w realnej rzeczywistości. Domek wykonany jest z drzewa kasztanowca i zbudowany na bazie bańki-kokonu. Konstrukcja jest oparta na trzech głównych pniach drzew. Treehouse został stworzony mając na uwadze przede wszystkim nowe koncepcje inżynierii dźwięku, co jest jego główną zaletą. To zapewnia ciche i spokojne wnętrze, niezależne od zgiełku, gwaru i hałasu otaczającego środowiska. W celu zminimalizowania przenoszenia hałasu z zewnątrz, zastosowano materiały dźwiękochłonne, które złożone są głównie z materiałów organicznych i przetworzonych. Ścieżkami dźwiękowymi budynku są zaś sufity, ścianki działowe pomieszczeń, panele sufitowe, czyli w uproszczeniu drewno, drzwi, okna, przewody i inne otwory.

P3_BlueForest_QuietMarkTreehouse_Copyright-www.blueforest-1024x576

WS2_BlueForest_QuietMark_JohnLewis_IdealHomeShow_Treehouse_Copyright-www.blueforest.com_-1024x576

Treehouse odzwierciedla warunki, w których domki są budowane. Planowanie budowli zależne jest od lokalizacji, wielkości wolnej przestrzeni i wysokości konstrukcji. Śmiały, współczesny design może być zainstalowany już w 7 dni. Portfolio firmy obejmuje jednak dużą różnorodność: domki naziemne lub na drzewie, bajkowe zamki, place zabaw dla dzieci, tereny rozrywkowe. Pomimo tradycyjnego stereotypu, projekty Blue Forest są nie tylko fantazją dla dzieci- możliwa jest stworzenie także luksusowego domu-drzewa dla dorosłych. Koszty nie są jednak zbyt niskie. Domek kosztuje tyle, co średniej wielkości dom w Wielkiej Brytanii, czyli około £ 500,000.

WS_Blue-Forest_QuietMark_JohnLewis_IdealHomeShow_Treehouse_Copyright-www.blueforest.com_-1024x576

 

P1_BlueForest_QuietMark_JohnLewis_IdealHomeShow_Treehouse_Copyright-www.blueforest.com_-1024x576

Źródło zdjęć: www.blueforest.com

Aneta Woźnica

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE