Mazda Design 2014 – Paweł Czyżewski

Pamiętacie wywiad z Pawłem Czyżewskim? Dla przypomnienia dodam tyko, że jest to projektant – amator z Lublina który mimo, że nie skończył żadnej szkoły w  kierunku projektowania, to jest wspaniałym artystą i autorem projektów niesamowitych samochodów.

Paweł niedawno wziął udział w konkursie Mazda Design 2014. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprojektować luksusowy samochód Mazdy inspirowany filozofią KODO: Dusza Ruchu. Koncentruje się ona na mocy, pięknie i ekspresji ruchu.

Paweł co prawda nie zajął pierwszego miejsca, ale jak zwykle zaskoczył oryginalnym i świeżym spojrzeniem na temat.

1 (1)
Przedstawiam Mazdę Tamashii. Auto to luksusowa limuzyna w wersji dwudrzwiowej.  Podczas projektowania inspirowałem się zwierzętami które zawładnęły niebem: drapieżnymi ptakami.  Ich wolność i swoboda w przemierzaniu przestworzy ukazuje nam jak wiele wspaniałych doznań traci człowiek. Mój koncept poprzez  zaprezentowanie agresywnej, a zarazem eleganckiej sylwetki oraz nowoczesne wnętrze sprawia, że każda podróż tym autem dawałaby  niesamowite doznania.

Kokpit został tak zaprojektowany, aby kierowca wraz z pasażerami nie czuli się przytłoczeni zbyt dużą ilością kształtów i detali, dlatego też  wnętrze jest bardzo minimalistyczne i intuicyjne

Koncept daje człowiekowi to co najlepsze a przy tym wygląda bardzo atrakcyjnie oraz luksusowo co sprawia ,że jest to auto dla każdego kto ceni unikatowy styl i elegancję.

 

8 9

  

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE