Meblościanka InOut

Meblościanka wielu nam kojarzy się z ciężkim, niemodnym meblem z czasów PRL-u. Jak się okazuje powoli wraca do łaska. Meblościanka „In/Out” autorstwa Magdaleny Czapiewskiej i Karola Murlaka to prosta , geometryczna forma przypominająca szachownicę. Efekt ten uzyskano dzięki naprzemiennie ułożonym zamykanym szafkom z otwartymi przestrzeniami, które pełnią role półek. Część szafek otwiera się do dołu, a część do góry, co znacząco ułatwia ich użytkowanie. Otwarte wnęki mogą pełnić role półek na książki lub różne drobiazgi.

Nowoczesny desing mebla podkreślają fronty szafek do których wykończenia użyto lakierowanego na wysoki połysk MDF-u, a także rezygnacja z uchwytów i zbędnych elementów dekoracyjnych, które mogłyby kojarzyć się z zamierzchłymi czasami . Uwagę przyciąga również tył meblościanki, stylowo wykończony umożliwia ustawienie jej w dowolnym miejscu.

Projekt Magdaleny Czapiewskiej i Karola Murlaka to jedna ze zwycięskich projektów powstałych podczas warsztatów designu Meblościanka 2008, organizowanych przez firmę Vox i projektant Tomka Rygalika. W warsztatach wzięło udział 33 studentów i młodych projektantów ze szkół artystycznych z Polski i Royal College of Art z Londynu.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE