Tagi:

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Warbud podpisał umowę na dokończenie budowy wielofunkcyjnego budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego (MCK) w Katowicach. Zamawiającym jest Miasto Katowice.

Umowę, 29 maja 2013 r. podpisali: Włodzimierz Włodarczyk, Prezes Zarządu Warbudu oraz Grzegorz Chudzik, Członek Zarządu Warbudu, zaś ze strony Inwestora: Piotr Uszok, Prezydent Katowic i Krystyna Siejna, Wiceprezydent.
Warbud przejął budowę, w trybie przetargu, po tym jak katowicki magistrat zerwał umowę z poprzednim wykonawcą – Polimexem – Mostostal, ze względu na opóźnienia w harmonogramie prac.

Kontrakt obejmuje budowę obiektu MCK wraz z instalacjami wewnętrznymi, zagospodarowaniem terenu i korytarzem łączącym MCK ze Spodkiem. W zakresie prac konsorcjanta – firmy Mercury Engineering Polska Sp. z o.o. jest wykonanie instalacji sanitarnych.
Budowa znajduje się pomiędzy Spodkiem, a realizowaną przez Warbud budową NOSPR. Centrum jest jednym z trzech obiektów, powstających na terenie, po kopalni Katowice. Bryła MCK będzie prostopadłościanem, z zielonym dachem w kształcie przełęczy, po której można będzie przejść na drugą stronę obiektu. Halę zaprojektowali architekci z pracowni JEMS Architekci.
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach to kompleks sal konferencyjnych, w tym z wielofunkcyjną salą na 12 tys. osób. W obiekcie znajdą się także m.in.: restauracja na 800 osób, kawiarnia, lokale gastronomiczne, sala VIP. Zaprojektowano też dwie podziemne kondygnacje z pomieszczeniami technicznymi.

   • Powierzchnia całkowita: 34 186 m2
   • Długość obiektu: 236 m
   • Szerokość obiektu: 92 m
   • Wysokość obiektu: do 22 m
   • Kondygnacje: 4 nadziemne, 2 podziemne
   • Liczba miejsc parkingowych: 95
   • Termin realizacji: czerwiec 2013 – październik 2014 roku.

źródło: informacja prasowa Warbud

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE