Tagi:

Międzynarodowe Targi Mebli iSaloni 2015

Już 14 kwietnia rozpocznie się 54. edycja największych i najbardziej prestiżowych targów branży meblowej, dekoracyjnej i wystroju wnętrz – Salone Del Mobile, Milano 2015. W tym roku na 200 tysiącach metrów kwadratowych prezentować się będzie ponad 2000 wystawców. Włoscy organizatorzy spodziewają się wizyty ponad 300 tysięcy gości ze 160 krajów świata. Targi będą trwać do 19 kwietnia.

W tym roku znaczącą rolę będą odgrywać wystawcy związani z branżą oświetleniową. UNESCO ogłosiło 2015 rok  rokiem światła.

swiatło

 

Jedną z ciekawszych atrakcji będzie instalacja zaprojektowana przez światowej sławy projektanta  Attilio Stocchi. Projekt „Favilla. To every light a voice” opowie  historię iluminacji.

ziemia

 

Osobną część zajmować będą propozycje aranżacji biur i pomieszczeń publicznych jak urzędy, banki itp. Zaprezentowane zostaną nowoczesne trendy w meblarstwie biurowym, pomysły na zagospodarowanie przestrzeni czy rozwiązania audiowizualne. W tej części również pojawi się instalacja “La Passeggiata” (wł. spacer przyp. red.), sygnowana przez Michele De Lucchi.

spacer

Ciekawie zapowiada się również część poświęcona wystrojowi wnętrz. “IN ITALY” to miejsce, gdzie 64 włoskie marki pokażą swoje propozycje mebli, dodatków i dekoracji, które doskonale sprawdziłyby się w różnorodnych mieszkaniach pięciu włoskich miast: Rzymie, Mediolanie, Lecce, Wenecji i Val d’Orcia,

Po raz szósty szansę na pokazanie swoich umiejętności będą mieli również młodzi architekci, którzy wystartują w Salone Satellite Award. W tym roku napłynęło ponad 700 prac, które nawiązywać będą do tematu tegorocznej wystawy EXPO “Żywienie planety. Energia dla życia”.

Dodatkową atrakcją będzie wystawa “Leonardo 1452-1519”, która zaprezentowana zostanie w mediolańskim Palazzo Reale. Będzie ona poświęcona jednemu z największych i najwszechstronniejszych artystów z półwyspu apenińskiego – Leonardo da Vinci. Autorzy wystawy pokażą, że projekty i wynazalki wielkiego Leonardo są wciąż aktualne, choć od ich zaprojektowania upłynęło już 500 lat.

Na tegorocznym Isaloni nie zabraknie również polskich projektantów. Swoje prace pokażą m.in. firmy Kler, DBWT, EMITIME, SIGMA oraz Duolla.

Oczywiście my też tam będziemy 🙂

Jeżeli masz  wątpliwości czy jechać to TO powinno cię przekonać, że warto 🙂

Źródło : isaloni.it

 

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE