Tagi:

Międzynarodowe Targi iSaloni 2013 – Mediolan

Ściany z mchu i pomidorów, sztuczne trawniki, fantazyjne formy, strumyki, lampy w kształcie sopli do których wykorzystano surowy stalowy materiał i kryształy Swarovskiego, gigantyczne instalacje wykonane z użyciem setek lamp i szklanych rur.
To tylko jedne z wielu aranżacji, jakie można zobaczyć na najważniejszych i najbardziej prestiżowych, międzynarodowych targach w branży meblowej, dekoracyjnej i wystroju wnętrz, które co roku odbywają się w Mediolanie, a konkretnie w Fiera di Milano. Mowa tu o targach ISaloni.
W tym roku, w dniach 09-13 kwietnia, odbędą się po raz 52. Na blisko 230 tys. m kw. hali targowej w Centrum Wystawienniczym Fiera Milano Nuovo Polo, zaprezentuje się ponad 2,7 tys. wystawców mebli, akcesoriów wyposażenia oraz wystroju wnętrz z całego świata.

Pierwszym wybitnym gościem uczestniczącym w 52 edycji na Salone Internationale del Mobile będzie Jean Nouvel .Francuski architekt. Laureat Nagrody Pritzkera w 2008 roku. Projekty architekta charakteryzują się szczególną dbałością o kolor i iluminację wnętrza.
Wśród polskich wystawców na iSaloni znajdą się takie firmy jak: Paged Meble, Firma Kler, Firma SED-JA, Firma Ola Voyna.
Na targach jak co roku, będzie można zobaczyć najbardziej oryginalne i wyszukane pomysły w dziedzinie architektury wnętrz. Natkniemy się na wiele ciekawych stoisk renomowanych firm, których kolekcje potrafią nas tak zaskoczyć, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Na każdym znajdzie się coś co przyciągnie naszą uwagę.
Niewątpliwie największym atutem targów, jest różnorodność i innowacja. Oprócz wystaw znanych projektantów, zobaczymy nowoczesne pomysły studentów, których projekty zaskakują świeżym spojrzeniem na tematykę imprezy . Prym wiodą tu ciekawe meble i akcesoria, nawiązujące do aktualnie występujących prądów w dziedzinie design`u i architektury.
Charakter targów oraz różnorodność ekspozycji działających na zmysł odbiorcy, sprawia, że targi Salone Internazionale del Mobile, stały się wyznacznikiem nowych trendów oraz inspiracją nie tylko dla architektów i projektantów, ale także dla wszystkich jednostek zainteresowanych architekturą czy designem.
Z każdym rokiem rośnie zainteresowanie firm i przedsiębiorstw, które w tych dniach chcą zaprezentować swoje kolekcje na hali targowej w Centrum Wystawienniczym Fiera Milano Nuovo Polo.
Niestety mimo wielkiej liczby chętnych wystawców, nie jest możliwa ekspozycja każdego z zainteresowanych, powodem jest brak miejsca na hali wystawienniczej, która mimo potężnej powierzchni jest za mała, aby wszystkich pomieścić.
Ciekawym elementem oraz częściowym rozwiązaniem powyższego problemu są ekspozycje poza halą targową, w różnych zakątkach Mediolanu, kiedy to witryny sklepowe, bramy, kluby czy restauracje, muzea oraz galerie przeobrażają się w miejsce ekspozycji dla współczesnej sztuki design`u.

q_32346_14

Co roku w targach uczestniczy kilka tysięcy gości z kraju i zagranicy. W zeszłorocznej edycji popularnego ISaloni zanotowano 292,370 odwiedzających, z czego 188,579 to osoby z zagranicy.
Wydarzenie relacjonowało około 5000 tysięcy dziennikarzy z ponad 750 gazet i czasopism.
Z możliwości ekspozycji skorzystali także polscy wystawcy, przez co świat zaczyna dostrzegać Nasze polskie marki. Dotychczas wśród polskich wystawców na ISaloni można było zobaczyć m.in takie firmy jak: Paged Meble, Firma Kler, Firma SED-JA, Projektant Patryk Góżdź z kolekcją mebli Reve.

Już wkrótce na naszym blogu pojawi się relacja z naszej wizyty w Mediolanie na Międzynarodowych Targach iSaloni.

tekst: Monika Janocińska

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE