Tagi:

Mieszkanie w przyczepie budowlanej?

Belgijski architekt Karel Verstraeten w swoim projekcie przekształcił opuszczone przyczepy pozostałe na placu budowy w mieszkania.

Construction-Trailer-by-Karel-Verstraeten_dezeen_5ss

Inwestorzy zakupili przyczepy od samorządu, kosztowało ich to zaledwie € 15 ( ok. 60 zł). Następnie udali sie do architekta z prośbą o przeprojektowanie zakupionych baraków.  Głównym celem jaki przyświecał nabywcom, było stworzenie miejsca przyjaznego ludziom, w którym mogliby swobodnie odpoczywać, uczyć się i spotykać ze znajomymi.

Construction-Trailer-by-Karel-Verstraeten_dezeen_4

Przyczepa, która wcześniej służyła za biuro dla kadry budowlanej, została odholowana do pracowni, w której fachowcy przez dłuższy czas pracowali nad zamianą przeznaczenia tego obiektu.

Construction-Trailer-by-Karel-Verstraeten_dezeen_1 Construction-Trailer-by-Karel-Verstraeten_dezeen_2

We wnętrzu zmieniono wystrój, na ścianach, suficie i podłodze pojawiły się drewniane sklejki. Połączenia między powierzchniami zostały zakrzywione w celu polepszenia komfortu użytkowania. Dzięki tak skonstruowanemu wnętrzu, właściciele mogą korzystać z biurka, niskiego stolika, a nawet łóżka. „Przyczepa może służyć jako miejsce do spania oraz miejsce do nauki  bądź też małych spotkań towarzyskich.” dodaje Karel Verstraeten.

Michał Józefczak
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE