Tagi:

Muzeum Ikea. Otwarcie już w czerwcu!

Chyba każdy z nas kojarzy popularny sklep z meblami i akcesoriami wyposażenia wnętrz – Ikea. Marka istnieje na rynku już tak długo, że doczeka się własnego muzeum! Muzeum Ikea zostanie otwarte już w czerwcu tego roku. Miejsce obiektu nie będzie przypadkowe – w szwedzkim Älmhult,  1958 roku Ingvar Kamprad otworzył swój pierwszy sklep. Obecnie jego sieć jest znana i ceniona na całym świecie!

main_photo_0

Dzięki muzeum będziemy mogli prześledzić całą historię firmy, zaczynając od daty powstania, czyli roku 1943, aż po dzień dzisiejszy. Nazwa Ikea to akronim od wyrazów: Ingvar Kamprad (imię i nazwisko założyciela) oraz Elmtaryd i Agunnaryd (nazwy nawiązujące do miejsc, w których się wychował). Obecnie marka posiada 315 sklepów w 57 krajach. Co ciekawe prawie połowa z całego asortymentu Produkowana jest w Polsce, a nasz kraj jest jest drugim, co do wielkości, dostawcą produktów dla Ikea na świecie.

”Od ponad siedmiu dekad istnieje wiele opowieści, chcemy się z wami nimi podzielić” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie. Również tam, możecie wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest wycieczka umożliwiająca zobaczenie miejsca na żywo. Zapraszamy po więcej szczegółów: http://ikeamuseum.com/

20153_cood04a_01_PH123648

zdjęcia:ikea.com

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE