Tagi:

Muzeum Swarovskiego olśni Cię blaskiem kryształu

Początki marki Swarovski to rok 1895. Jej założycielem jest Daniel Swarovski, który zapoczątkował produkowanie na szeroką skalę oszlifowanych kamieni ze szkła ołowiowego, zwanego szkłem kryształowym. Z okazji setnej rocznicy otwarcia fabryki niedaleko Insbrucka w Austrii otworzono muzeum Świat Kryształów Swarovskiego. Inicjatorem jego budowy był Andre Heller.

Die Swarovski Kristallwelten entführen den Besucher in eine von Andrè  Heller entworfene atemberaubende Fantasiewelt aus Glas und Licht, Österreich

swarowski6

Świat Kryształów jest drugą najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną w Austrii. Już sam dojazd do muzeum może być niesamowitym przeżyciem, gdyż z Insbrucka można się do niego dostać specjalnym, kryształowym pociągiem i w czasie podróży delektować się serwowanym szampanem.

swarowski7

swarowski8

swarowski4

Do muzeum wchodzi się przez głowę olbrzyma. W środku można podziwiać wyroby Swarovskiego skomponowane z dziełami Pablo Picasso, Salvadora Dali czy Andy’ego Warhola. Największe wrażenie robi Komnata Cudów. Znajduje się tu m.in. największy kryształ świata, o rozmiarze ponad 300 karatów! Jest również ściana wyłożona 12 tonami kryształków czy ogromna piramida. W muzeum znajduje się również największy kalejdoskop świata, zaprojektowany przez Petera Mandela. Atrakcją dla dzieci będzie Kryształowy teatr.

swarowski2

swarowski3

Można tam oczywiście kupić również produkty Swarovskiego, których asortyment jest bardz szeroki: od biżuterii przez akcesoria dekoracyjne po tatuaże.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE