NAJDROŻSZE ŁÓŻKO NA ŚWIECIE

Designer studia projektowego w Liverpoolu, Stuart Hughens słynie z zamieniania zwykłych gadżetów lub mebli w drogocenne cacka. Jest autorem kilku bardzo drogich gadżetów jak iPhone z zębem dinozaura lub iPad z fragmentem meteorytu, jednak ich cena jest nieporównywalnie mniejsza do wartośći łóżka, jego autorstwa.

Baldacchio Supreme jest wynikiem współpracy projektanta z firmą Hebanon. Każdy detal tego modelu jest bardzo przemyślany, ma mnóstwo gadżetów z luksusowych materiałów i jest godne prawdziwego króla. Zwrócono uwagę na najmniejsze szczegóły. Niemalże wszystkie elementy wykonane są ręcznie. Do budowy wykorzystano trzy gatunki lakierowanego drewna: kasztan, jesion i wiśnię. Łóżko jest platerowane złotem, Na ten cel zużyto aż 107 kilogramów 24-karatowego złota. Utrzymane jest w stylu ludwikowskim, osłonięte złoconym baldachimem i pokryte misternymi ornamentami i aplikacjami dekoracyjnymi. Wezgłowie inkrustowane jest diamentami, kryształkami Swarovskiego lub innymi kamieniami szlachetnymi, wybranymi przez klienta. Sprzedawane jest wraz z najlepszej jakości tkaninami: pościelą z włoskiej bawełny i japońskiego jedwabiu. Całość utrzymana jest w jasnej kolorystycze, a dominującymi kolorami są biel, złoto i ecru.

Łóżko robione jest na zamówienie projektanta i przeznaczone dla osób lubiących elegancję. Jeśli ktoś chciały zrelaksować się w takim luksusie i wystawności musi jednak pamiętać, że cena łóżka wynosi…4 miliony funtów brytyjskiech! Według opinii znawców tematu i samego projektanta Baldacchio Supreme jest najbardziej ekskluzywnym i oznaczonym jako najdroższe łóżko na świecie. Większość z nas może o takim tylko pomarzyć.

f568242800015e6f4d52efed

698f8444000ce3a34d52f012

718144190001feeb4d52efff

cc98e39100007ac84d52f026

Źródło zdjęć: www.stuarthughes.com

Aneta Woźnica

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE