Tagi:

Najwyższy taras widokowy na świecie !

Jeżeli jesteście osobami o silnych nerwach to koniecznie powinniście się wybrać na zachodnią częścią Wielkiego Kanionu. Znajduje się tam najwyższy taras widokowy na świecie !

Szklany taras widokowy znajduje się wysokości 1.219 m nad ziemią!  Budowla w całości została wykonana ze szkła i ma kształt podkowy wystającej na ponad 20 metrów od krawędzi urwiska. Wyobraźcie sobie jakie uczucie musi towarzyszyć każdemu kto stanie na platformie i spojrzy w dół…Podobno nie ma osoby, która bez zawahania weszłaby na taras widokowy.

 

Unlimited rights granted to Grand Canyon Skywalk Development LLC

Platforma został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną MRJ Architects. Skywalk udźwignie jednocześnie 120 osób i wytrzyma wiatry wiejące z prędkością 160 km na godzinę. Ponadto pomost wyposażono w system amortyzujący, aby nie wpadał w drgania spowodowane przemieszczeniem się po nim ludzi.

Tourists at the Grand Canyon Skywalk

Niestety na platformie nie wolno robić samodzielnie zdjęć. Każdy kto chce upamiętnić chwile na Skywalk musi poprosić o zrobienie zdjęcia upoważnioną do tego osobę. Wykonane zdjęcia można kupić przy wyjściu.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE