Poznań: Trwa rozbudowa Uniwersytetu Artystycznego

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu to największa tego typu uczelnia  w Polsce. Władze uczelni skrupulatnie realizują inwestycję, która ma na celu rewitalizacje, przebudowę a przede wszystkim rozbudowę budynków u zbiegu Alei Marcinkowskiego i ulicy 23 lutego, usytuowane w centrum Poznania. Działania w ramach planu inwestycyjnego obejmują prace budowlane w głównej części zabytkowego budynku dydaktycznego B oraz rozbudowę Pawilonu Rzeźby.

thumbs_rozbudowa-uap4

W nowych obiektach powstaną pracownie obróbki metali, ceramiki i żywic. Studentów ucieszy również fakt, że po rozbudowie Uniwersytetu będą mogli korzystać z nowego profesjonalnego studia filmowego dla animatorów wraz ze sprzętem do reżyserii.

Pawilon Rzeźby ma zostać połączony specjalnym przejściem z budynkiem B. Natomiast miejscem spotkań do rozmów i organizacji działań multimedialnych będzie zadaszony świetlikiem dziedziniec wewnętrzny budynku B.

thumbs_rozbudowa-uap2

thumbs_rozbudowa-uap1

Inwestycje prowadzone w Uniwersytecie poznańskim mają na celu poprawę jakości edukacji oraz rewitalizację budynków w zabytkowym obszarze śródmieścia.„Mam nadzieję, że we wrześniu przyszłego roku będziemy przecinać wstęgę otwierając nowy obiekt” – mówi wiceminister kultury Monika Smoleń.

thumbs_rozbudowa-uap6

thumbs_rozbudowa-uap3

thumbs_rozbudowa-uap5

Na takiej rozbudowie Uniwersytetu jednak nie koniec. W planach jest już kolejna przebudowa, która jest na etapie projektowania. W niedalekiej przyszłości ma powstać Centrum Badawczo-Wdrożeniowe, które ma być łącznikiem współpracy między uczelnią a przemysłem poznańskim.

źródło: uap.edu.pl

Aneta Pełka

 

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE