Nowa odsłona urządzeń elektronicznych

Czy zastanawiałeś się, co dzieje się z wyeksploatowanymi urządzeniami elektronicznymi?
Pewnie, przychodzi ci na myśl prosta odpowiedź, że trafiają one na śmietnik. Produkty nowych technologii szybko ulegają elektronicznemu starzeniu i kończą swoją żywotność. Jednak pewien projektant podarował urządzeniom elektronicznym drugie życie. Jak tego dokonał? Oceńcie sami pomysłową twórczość Benjamina Rollins Caldwella.

Kolekcja mebli Binary to druga odsłona życia urządzeń elektronicznych, które miały trafić na śmietnik. Seria Binary ma uzmysłowić użytkownikom fakt, jak wiele odpadów wytwarzamy poprzez idący wciąż do przodu nowoczesny styl życia jak również pokazać nową funkcjonalność obiektów przeznaczonych na straty. W skład kolekcji wchodzi stół, krzesło i kanapa. Konstrukcja każdego z mebli to przestarzałe części sprzętów komputerowych i blach, które w odpowiedni sposób zagięto i znitowano ze sobą. Obicia mebli to forma misternej plecionki z kabli internetowych i przewodów. Powierzchnia stołu to szkło ocalone z opuszczonego magazynu.

lll

j

phpThumb_generated_thumbnailjpg

t

u

y

h

Ciekawostką jest to, że znana piosenkarka Lady Gaga upodobała Binary Chair jako główną atrakcję kampanii promującej jej nowy album. Artystka zasiadła w Binary Chair w programie „Good Morning America” używając go jako swój doniosły tron.

nn

uuuuu

 

źródło zdjęć: purpose.com.pl

Aneta Pełka

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE