Tagi:

Ocet spirytusowy – niezbędny środek czyszczący

Dawno temu kiedy nie było jeszcze komputerów i telewizji kablowej , a sklepowe półki nie uginały się pod nieprzeliczoną ilością wyrobów czyszczących, nasi dziadkowie w celu uporania się z codziennymi obowiązkami w domu wykorzystywali produkty codziennego użytku.Czasy się zmieniły i odchodzi się od tego typu rozwiązań, a szkoda bo warto powrócić do czasów, kiedy na sklepowych półkach stał tylko ocet. Dlaczego? Zobaczcie sami .

Odśwież drewnianą boazerię – jeżeli jeszcze jesteście szczęśliwymi posiadaczami boazerii, która pod wpływem lat poszarzała i zmatowiała, możecie w szybki i łatwy sposób sprawić, że znowu nabierze blasku. Wlej do naczynia 2 łyżki ciepłej wody , 4 łyżki octu i 2 łyżki oliwy z oliwek. Wszystko wymieszaj. Zmocz boazerię miękkim zmywakiem, a następnie po kilku minutach przetrzyj suchą szmatką. Efekt piorunujący.

www.laprovence-immo.com

www.laprovence-immo.com

Odśwież skórzane meble – zrób roztwór z octu i oleju lnianego. Wlej wszystko do butelki po spryskiwaczu, wymieszaj i rozpyl na czyszczoną powierzchnię. Rozprowadź miękka szmatką. Po kilku minutach wytrzyj czystą ściereczką.

www.mebledesign.pl

www.mebledesign.pl

Wyczyść żaluzje – czyszczenie żaluzji to często mozolna praca. W małych szczelinach zbiera się dużo lepkiego brudu, który trudno domyć. Załóż białą rękawiczkę, zamocz palce w roztworze ciepłej wody i octu i przeciągnij rękę po listwach żaluzji. Brud zniknie w mgnieniu oka

www.jaluse.ru

www.jaluse.ru

Wyczyść srebra – pewnie często w celu wyczyszczenia swojej ulubionej zastawy lub biżuterii szliście do sklepu kupić drogi środek do czyszczenia. Jak się okazuje ocet jest to tego typu zadań niezastąpiony. Zarówno srebra stołowe jak i biżuterie wyczyść, zanurzając na 2- 3 h w mieszance ½ szklanki octu i 2 łyżkach sody oczyszczonej . Po upływie czasu opłucz w zimnej wodzie , wypoleruj ściereczką i gotowe!

zaholovok.com.ua

zaholovok.com.ua

Wyczyść ceglane powierzchnie – bez problemu wyczyścisz ceglaną powierzchnie ściereczką zamoczoną w roztworze szklanki octu i 4 litrów wody. Powierzchnie będą wyglądały tak dobrze, że już nigdy nie użyjesz innego środka.

pytamy.wp.pl

pytamy.wp.pl

Odklej naklejki i etykiety – Jeżeli zdarzyło ci się przykleić w domu na jakieś powierzchni naklejkę, która pod wpływem czasu stała się brzydka, ale jej klej nadal świetnie się trzyma? Zamiast męczyć się skrobaczką, namocz ją octem i po chwili bez wysiłku zdrap

sewingobsessed.blogspot.co

sewingobsessed.blogspot.co

Jak widzicie posiadanie w domu octu to obowiązek. Już wkrótce dowiedzie się jak przydatne może być w domu piwo i…. wbrew pozorom nie tylko do picia:)

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE