Tagi:

Oryginalna elewacja z europalet w poznańskiej winiarni

Fiesta Del Vino to wyjątkowe miejsce na poznańskim Grochowie to nie tylko zwykła winiarnia, ale jednocześnie specjalistyczny sklep winiarski, delikatesami, barem tapas i sezonową kuchnią. Architekci z poznańskiego biura mode:lina zaprojektowali nową elewację dla winiarni. Wykorzystali do tego celu niskobudżetowe europalety. Postmodernistyczny, przeciętny budynek zyskał dzięki temu zupełnie nowy klimat.

ma_122_fiesta_schematm_2

ma_122_fiesta_hr_0_4

Biuro mode:lina obudowało istniejący budynek konstrukcją z europalet, pomalowanych na czarno i biało. Wyeksponowana została witryna sklepowa, co było jednym z podstawowych życzeń właścicieli winiarni. Projektanci pomyśleli również o najbliższym otoczeniu, którego aranżacja wyraźnie nawiązuje do koncepcji zastosowanej na elewacji. Widać to na przykład w obudowie donic czy ogrodzeniu.

ma_122_fiesta_hr_5_3

Wyjątkowości temu miejscu dodaje imitacja czerwonego dywanu, przez który wchodzi się do sklepu. Został on po prostu namalowany na kostkach chodnikowych.

mode-lina_fiesta_4_1

mode-lina_fiesta_2_1

Dwa lata wcześniej projektanci z mode:lina aranżowali również wnętrze budynku. Elegancki wystrój utrzymany jest w czerwono-białych barwach, co nawiązuje bezpośrednio do koloru wina.

mode-lina_fiesta_15_1

Źródło zdjęć: modelina-architekci.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE