Oskar Zięta nadmuchał nawet metal

Czy zastanawialiście się, jaki materiał zajmuje pierwsze miejsce jako tworzywo używane przez projektantów? To właśnie miedź jest popularnym, często stosowanym do produkcji mebli materiałem. Jaki typ produktów można otrzymać z miedzi ? Oceńcie sami.

Oskar Zięta to wybitny polski projektant, który zaprojektował limitowaną edycje krzeseł o nazwie Plopp Copper. Kolekcja ta, to jedyne 300 krzeseł wykonanych z miedzi. Dostępne są one w w Galerii w Nowym Yorku oraz Berlinie. Plopp Copper powstało dzięki zainteresowaniu artysty pewnym, zdumiewającym zjawiskiem.

Rozpoczął on pracę nad projektem oraz produkcją krzeseł przy użyciu technologii FIDU. Polega ona, na tworzeniu obiektów przestrzennych z metalu. Wysokie ciśnienie sprawia, że ciężkie materiały stają się całkowicie lekkie. Technologia FIDU to tworzenie trójwymiarowych form poprzez wykorzystanie płaskich kształtów wyciętych z blachy metalu o grubości jedynie 0.5 cm. Elementy po wcześniejszym zespawaniu, nabierają trójwymiarowego kształtu dzięki napakowanemu do środka sprężonemu powietrzu o wysokim ciśnieniu. Tego rodzaju meble, są idealnymi produktami do transportu. Wysyłane w formie płaskiej, po dostarczeniu w odpowiednie miejsce są wypełniane powietrzem.
Krzesło Plopp Copper to produkt o wysokim połysku, wykonany z miedzi a na dodatek stworzony dzięki technologii FIDU, która ciągle jest udoskonalana. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

źródło zdjęć: dom-wnetrze.com, culture.pl

Aneta Pełka

Limited-Edition-chairs-Plopp-Copper-by-Oscar-Zieta

Limited-Edition-chairs-Plopp-Copper-by-Oscar-Zieta4

zieta oskar prace 3_6806207

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE