Oslo Cityprisen 2013 – MVRDV

Cityprisen jest doroczną nagrodą w dziedzinie design’u i projektowania architektonicznego przyznawaną przez: norweskie Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości – Huseiernes Landsforbund.

skyscrapercity.com

 

W opinii jury na temat OperaKvarteret czytamy:

Projekt wybiega w przyszłość, w którym klasyczne zasady odnoszące się do zabudowy miejskiej znajdują nowy, ekspresyjny, pełen energii wyraz. Już z dystansu projekt jest zniewalający pod względem wizualnym. Również znajdując się w centrum założenia urbanistycznego budynki zaskakują dbałością o detale a same budynki są wyjątkowo przemyślane oraz estetyczne.

Budynki podejmują wyzwania rzucane współczesnym zasadom konstrukcji oraz architektonicznym kanonom ale co ważniejsze: wprowadzają nową typologię – budownictwo rodzinne, powierzchnie komercyjne i biurowe oraz usługi zostają bezproblemowo zintegrowane.

Wybór i różnorodność spisują się tu szczególnie dobrze ze względu na silne i jasne  podejście całościowe w projektowaniu: zrozumiała i jasna idea została wyrażona i zinterpretowana w projektach wielu budynków, zaprojektowanych przez wielu wybitnych architektów – bez naruszenia czy zdewaluowania podstawowej koncepcji architektonicznej.

– Tekst zaczerpnięty ze źródła: http://www.mvrdv.nl

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE