Tagi:

oświetlenie – Plumen 001 /StudioWilkinson

Firma Samuel Wilkinson Industrial Design Studio ma na swoim koncie wiele ciekawych, nowatorskich projektów wśród, których największą popularnością cieszą się świetlówki Plumen.

W 2011 roku za projekt przyznano nagrodę w konkursie Brit Insurance Design, który odbył się w Londynie. Jury doceniło wyjątkowy design połączony z przedmiotem codziennego użytku.

Na stronie producenta możemy odnaleźć kilka ciekawych aranżacji z wykorzystaniem żarówek. Możliwe kombinacje to zakryte kloszem lub odkryte, samotne lub w plątaninie kolorowych kabli, krótkie lub wiszące na długich przewodach w pozornym nieładzie.

Na uwagę zasługuje fakt, iż projektanci zadbali nie tylko o stronę wizualną i świetne dopracowanie detalu. Plumen jest świetlówką wysoko energooszczędną co oznacza, iż pod względem wydajności zostawia w tyle konkurencję. Działa do ośmiu razy dłużej niż zwykła żarówka. Strategia firmy to więc nie tylko wygląd lecz również ekologia.

Zadaniem projektantów z Wilkinson Studio było stworzenie nowego wzornictwa świetlówek energooszczędnych. Tradycyjna i nudna szklana bańka została przekształcona przyjmując nieregularną lecz bardzo harmonijną strukturę.

Obserwując obiekt z każdej strony, forma zmienia się przez co uzyskujemy wrażenie ruchu.

tekst: Andrzej Bratkowski

źródło: http://samuelwilkinson.com/

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE