Pepe Heykoop – ekologiczna Skin Collection

Pochodzący z Amsterdamu projektant Pepe Heykoop , jest autorem kolekcji mebli porytych warstwą skóry, która jest pozostałością materiałów, powstających w trakcie produkcji w przemysłach meblarskich. Oprócz tego wszystkie projekty powstały z mebli już używanych. Projektant, dowiedziawszy się, że nawet w takiej domenie jaką jest produkcja mebli odpady sięgają nawet 30 % ,postanowił zaprojektować meble, które nie potrzebują wciąż nowych surówce, tylko pokryć je skrawkami skóry, która także pochodzą z używanych, starych mebli.
Dzięki temu zabiegowi stare meble zyskały nowy niepowtarzalny wygląd. Każdy element jest dokładnie przemyślany i z niezwykłą precyzją wykonany. Wśród jego projektów znajdziemy krzesła obrotowe, kanapy i bujaki.
Słowem kluczem w przypadku tego projektu jest popularny w dzisiejszych czasach ‘recycling’. Góry śmieci wyrastają jak grzyby po deszczu, a jeśli już nie ma na nie miejsca, są zatapiane na dnie mórz i oceanów. Dzięki recyklingowi do procesów produkcyjnych zawracany jest olbrzymi strumień, już nie śmieci lecz surowców wtórnych, z których otrzymujemy nowe produkty. Alarmująca liczba odpadów coraz częściej składania projektantów do działań skierowanych na produkcję asortymentu z materiałów nadających się do ponownego użycia. W ten sposób otrzymujemy nieszablonowe projekty, które pewnie nigdy by nie ujrzały światła dziennego gdyby nie klika odpadków.

ekologicznykompletmebli1

ekologicznykompletmebli10

ekologicznykompletmebli11

ekologicznykompletmebli12

ekologicznykompletmebli13

ekologicznykompletmebli15

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE