Tagi:

Philippe Starck – sylwetka projektanta

[row]

[col type=”1_2″ class=””]

“Destruktywne, przewrotowe, etyczne, ekologiczne, polityczne, zabawy: w taki sposób widzę siebie jako artystę.“

Pomijając tysiące ukończonych projektów – lub w trakcie realizacji – pomimo światowej sławy, niezłomności i wszechstronnej kreatywności nigdy nie utracił celu i sensu w działaniu.

Philippe Starck jest wizjonerem: twórczość, nieważne jaką formę przybiera, zawsze powinna służyć jak największej liczbie osób. Starck uważa to za swój romantyczny, polityczny, buntowniczy, żarliwy, pragmatyczny i wywrotowy obowiązek, do którego podchodzi konsekwentnie we wszystkich aspektach swojej pracy. Jednak w pracy twórczej od zawsze towarzyszy mu humor oraz wyjątkowa lekkość z jaką osiąga sukcesy:

[/col]

[col type=”1_2″ class=””]

sshop mohd it tark-07

 

“Nikogo nie można zmusić by został geniuszem, każdy musi sam podjąć decyzję”.

[/col]

[/row]

 

 

Jego troska o tragiczne w skutkach zagrożenia dla środowiska, głęboka świadomość współczesnych zmian, wyobrażenia nowych trendów, determinacja zmiany świata, oddanie dla słusznej sprawy, pasja pomysłów, gotowość do stawania w obronie błyskotliwości myśli – oraz użyteczności geniuszu – towarzyszy kolejnym projektom – ikonom jedna za drugą… Począwszy od produktów codziennego użytku: mebli, wyciskaczy do cytryn, na super-jachtach, mikro elektrowniach, i niewyobrażalnych cudach kończąc. Jego celem nie jest łamanie zasad, przekraczanie wyznaczonych granic współczesnego design’u gdyż Jego projekty same w sobie stanowią zwrot w stronę nowoczesności, ekologii i demokracji. Jego celem jest działanie ukierunkowane na przyszłości, gdzie ludzkość pozostaje w harmonii z ekologią.

Philippe Starck zawsze inicjował projekty, które wykraczały poza przyjęte ramy oraz współczesną problematykę. Jego prace bardzo szczegółowo opracowują każdy detal i zagadnienie. Był pierwszym Francuzem, który został zaproszony na konferencję sławnego TED (Technology, Entertainment & Design), w którym mają zaszczyt gościć tak znamienite osobistości jak Bill Clinton czy Richard Branson.

Philippe Starck jest wynalazcą, twórcą, architektem, projektantem, artystą…ale ponad wszystko jest człowiekiem uczciwym, wszechstronnym na miarę człowieka renesansu.

Tekst (ang.): Jonathan Wingfield / dzięki uprzejmości STARCK, Paris, France

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE