Tagi:

Piękna Polska. Magiczne fotografie polskich krajobrazów

W zachwyt wprawiają nas piękne widoki, najczęściej te z odległych zakątków świata. Marzymy, by zobaczyć egzotyczne miejsca, tymczasem przestrzeń, w której przebywamy każdego dnia, również jest niesamowita. Piękno zakątków, które znajdują się nie daleko, pozwalają odkryć na nowo wspaniale ujęte fotografie. Pisaliśmy już o niesamowitych ujęciach stolicy, wykonanych wprost z samolotu. Tym razem skupiamy się na artystach fotografujących przyrodę, której u nas nie brakuje. Krajobrazy lasu, gór, czy pól to coś, co jest dla naszego kraju charakterystyczne i może być także atrakcją. Gdy dodamy do tego naturalne okoliczności, takie jak niebo, gwiazdy lub subtelną mgłę naszym oczom ukaże się wspaniały efekt, który mamy przecież niemalże na wyciągnięcie ręki. Jeśli nie macie czasu na to, aby chwycić aparat w dłoń i samodzielnie ruszyć na wyprawę po Polsce, mamy dla Was zdjęcia, które przedstawiają nasz kraj jako magiczną krainę i z pewnością pozwolą Wam docenić istotę tego, co umyka naszym oczom na co dzień.

Pieniny

Fotografa Anitę Demianowicz urzeka piękno Pienińskiego Parku Narodowego na południu kraju. Artystka zbadała, jak zmienia się on w zależności od zmieniających się pór roku.

”Jesienią park jest bardzo kolorowy, latem zatłoczony przez turystów, a w okresie zimowym jest to prawie pustynia” – mówi. ”Zima to zdecydowanie mój ulubiony czas na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Można chodzić i robić zdjęcia, nie śpiesząc się i nie napotykając wciąż innych ludzi na swojej drodze. Jeśli chodzi o porę dnia – wybieram noc. Czuję się  wówczas, jakbym była na innej planecie. Gwiazdy świecą tak jasno. Naprawdę trzeba odwiedzić to miejsce – przekonuje Anita.

Bieszczady

Kolejne fascynujące miejsce – Bieszczady. Według autorki zdjęć, najdziksze i najpiękniejsze polskie góry.

Przemysław Kruk od ponad 20 lat fotografuje sceny natury, które widzi na swojej drodze. ”Aparat fotograficzny jest moim najlepszym przyjacielem i nieodłącznym towarzyszem moich podróży” – mówi. Artysta specjalizuje się w fotografii w podczerwieni, dzięki której możliwe jest zapisywanie ciekawych obrazów, których nie widać gołym okiem. Efektem specyficznych zainteresowań są zdjęcia przedstawiające drzewa w nietypowy i oryginalny sposób.

Kolejnym projektem polskiego fotografa Przemysława Kruka są zdjęcia przedstawiające polskie pola. Pasja do natury narodziła się u artysty już w dzieciństwie. Początkowo z zainteresowaniem obserwował przyrodę, następnie zafascynował się malarstwem i fotografią. Z połączenia tych fascynacji powstały fotografie krajobrazów. Proste i łagodne pola, które połyskują w lecie, zapadają w sen jesienią, a wiosną wybuchają eksplozją zieleni – to coś co artysta uważa za godne uchwycenia i upamiętnienia. ”To niesamowita historia zamknięta w czasie, spójrzcie jak piękny jest Wasz codzienny świat!”-przekonuje.

 Źródło: boredpanda
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE