Tagi:

Plakaty na ścianę – małe dzieła sztuki, które odmienią wnętrze

Znany na całym świecie architekt, Ludwig Mies van der Rohe, wypowiedział kiedyś słynne zdanie: Gott ist im Detail, czyli Bóg przejawia się w szczególe. W Polsce popularne przysłowie brzmi natomiast: Diabeł tkwi w szczegółach. Niezależnie od tego, w jakich słowach zawrzemy tę prawdę, to właśnie detale odgrywają kluczową rolę nie tylko w codziennym życiu czy architekturze, ale także w aranżacji wnętrz. I właśnie dlatego chcemy skupić się na tym, jak w prosty i efektowny sposób urozmaicić nasze mieszkania, by za pomocą jednego tylko elementu stały się prawdziwymi perełkami!

Być może brzmi to nieprawdopodobnie, ale potrzebne nam będą tylko plakaty na ścianę. Dopasowane do naszego pokoju, dobrane pod kątem kolorystycznym i stylistycznym, a także odpowiadające naszym osobistym upodobaniom, staną się wyjątkowym akcentem w naszej przestrzeni. Siła wyrazistych dodatków polega na tym, że ściągają na siebie całą uwagę. Dzięki temu wystarczy, że wprowadzimy do aranżacji jeden efektowny element, a najzwyklejsza nawet przestrzeń nabierze całkowicie nowego charakteru, zmieniając się o 180 stopni. Istotne pytanie brzmi: jakie wnętrza podobają się nam najbardziej. Minimalistyczne czy pełne kolorów, nowoczesne a może w stylu retro? Wśród przygotowanych przez nas propozycji każdy znajdzie coś dla siebie.

Zdjęci dostępne na redro.pl

Pełen kolorów pop art

Współcześnie bardzo dużą popularnością cieszą się minimalistyczne aranżacje o stonowanej kolorystyce i nieco surowym klimacie. W modzie są betonowe, nieotynkowane ściany, meble o metalowych elementach i industrialne akcenty. By taki wystrój prezentował się bardziej przytulnie, proponujemy plakaty do antyramy, utrzymane w estetyce pop artu. Jest to jeden z najbardziej kolorowych i pogodnych nurtów w sztuce. Jeśli czujemy, że w naszym pokoju czegoś brakuje, to doskonałym przepisem na ożywienie aranżacji będą komiksowe wzory, przywodzące na myśl prace Roy’a Lichtensteina. Dla wielu osób obrazkowe historyjki nie były ani częścią literatury, ani sztuki. Dzięki temu artyście komiks zdobył należne mu uznanie i wszedł na salony, wprowadzając do nich jednocześnie efektowny element dekoracyjny. Zapewniamy Was, że taki plakat sprawdzi się nie tylko w pokoju nastolatka.

Nietypowe „pisanki”

Wbrew pozorom nie będzie teraz mowy o wielkanocnych ozdobach, lecz o typograficznych dekoracjach. Skąd więc wzięły się owe pisanki? Mowa o wyjątkowym kroju czcionki, która imituje odręczne pismo. Plakaty z napisami cieszą się dużą popularnością już od kilku sezonów, jeśli więc chcemy sięgnąć po coś modnego i jednocześnie oryginalnego, to właśnie ta propozycja będzie strzałem w dziesiątkę. Zamiast ciężkich, drukowanych liter sięgnijmy po niezwykle delikatne i pełne emocji wzory, które sprawiają wrażenie, jakby przed chwilą zostały napisane na naszym plakacie. Treść hasła może być dowolna – w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Do wyboru mamy motywacyjne: „Be positive!” lub „Never give up”, pełne humoru: “I’m not lazy I just enjoy doing nothing” lub pogodne: “Mondays are for fresh starts”. Taka oryginalna kaligrafia to przepis na prawdziwe dzieło sztuki w naszym domu!

 

Aranżacja w starym stylu

Nie zapomnieliśmy także o miłośnikach aranżacji w stylu retro. Jeśli lubimy zabytkowe meble, urokliwe bibeloty przypominające te, jakie można było znaleźć w domu naszej babci i ponad wszystko kochamy design z minionych epok, to w naszym mieszkaniu muszą się pojawić plakaty vintage. Co się na nich znajdzie? Możliwości jest wiele, a trzy zasługują na szczególną uwagę. Pierwszą propozycją są starodawne fotografie, utrzymane w kolorze sepii, które przedstawiają przepięknie ubrane kobiety z XIX wieku. Drugim rozwiązaniem są wizerunki zabytkowych urządzeń, sprzętów, a nawet pojazdów. W zależności od naszych zainteresowań możemy wybrać plakat z aparatem fotograficznym, gramofonem o przepięknej tubie lub zapierającym dech w piersiach samochodem. Trzecią propozycją są malownicze widoki, które za sprawą delikatnie wypłowiałych kolorów wyglądają jak pocztówki z wakacji, jakie wysyłano sobie na początku XX wieku.

Zaprezentowane przez nas plakaty na ścianę to zaledwie przedsmak tego, co znajdziemy na stronach internetowych sklepów. Przepiękne, floralne kompozycje, które przypominają namalowane akwarelami obrazy, wizerunki słynnych miast zaprezentowane w stylu flat design, folkowe wzory inspirowane regionem, z którego pochodzimy i wiele, wiele innych propozycji znajduje się teraz na wyciągnięcie naszej ręki. Im ciekawszy i bardziej oryginalny plakat wybierzemy, tym piękniejszą aranżację uda nam się stworzyć.

Zdjęci dostępne na redro.pl

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE