Plastik is fantastik

W wielu ludziach istnieje przekonanie, że dobre krzesło musi być wykonane z ekskluzywnych i drogich materiałów. Jak się okazuje już minęły czasy, kiedy jakość szła z ceną. Na rynku jest wiele mebli, których cena przysparza o zawrót głowy, a jakość sprawia, że krew się w nas gotuje.
Jeżeli cenisz sobie meble, które z łatwością utrzymasz w czystości, a przy tym są solidne i wytrzymałe, to plastikowe krzesła są dla Ciebie. Poliwęglan z którego zrobione są meble charakteryzuje duża wytrzymałość na czynnik zewnętrzne. Jest on lżejszy i odporniejszy na uszkodzenia niż szkło, a przy tym ma atrakcyjny wygląd .
Na rynku jest coraz więcej fantazyjnych mebli. Ja postanowiłam przedstawić te wg. mnie najbardziej oryginalne i zaskakujące.
Krzesła Half Lace, to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie oryginalne kształty i nowoczesny design. Świetnie komponują się z aranżacjami w stylu minimalistycznym i klasycznym. Krzesła mogą stanowić uzupełnienie większej całości lub zaakcentować jednolitą kompozycję i stworzyć oryginalną aranżację. Efektowne, lekkie o zgrabnej, estetycznej sylwetce krzesła idealnie nadaje się do letnich ogrodowych imprez.
Cena krzesła to około 250 zł

uploadsEDI---WYROBYKrzeslahalfrazem0-jpg_770_500_normal_0_1343743518
Krzesło Chair_One – zostało zaprojektowane przez włoską firmę Magis. Krzesło wykonane jest z odlewu aluminium pokrytego warstwą tytanu dzięki czemu jest niezwykle wytrzymałe i solidne. Krzesło kształtem na pierwszy rzut oka przypinające przekrój diamentu, wbrew pozorom jest bardzo wygodne. Fantazyjny mebel występuje w dwóch podstawowych wersjach – z nogami polerowanymi (czerwone, białe, szary antracyt) lub z nogami lakierowanymi w kolorze siedziska (czarne, białe).
Dane techniczne:
Wysokość: 82 cm
Wysokość siedziska: 45 cm
Wymiary podstawy: 59 x 55 cm

sd460

Krzesło Meridiana projektu Christophera Pilleta to efektowny stołek z wygodnym oparciem z poliwęglanu przypominającym skórę krokodyla. Do wykonania jego podstawy użyto chromowanego metalu.

Dane techniczne:
Wymiary: 57,5×55 cm,
Wysokość. 105 cm
dostępne kolory: przezroczysty, różowy, niebieski, biały, czerwony i podpalany szary

400x600__media_24399

Krzesło Masters zaprojektowane przez Philippe Starcka, którego oparcie to kombinacja trzech znanych krzeseł projektów Arne Jacobsena (Serie 7), Eero Saarinena (krzesło Tulip Armchair) i Charlesa Eemesa (krzesło Eiffel Chair), jest niewątpliwie przeznaczone dla osób, które są wielbicielami odważnych form. Krzesło Masters, lekkie , praktyczne i dostępne w wielu kolorach.

Oryginalny projektowi Masters został doceniony przez Chicago Athenaeum – Museum of Architecture and Design i otrzymał nagrodę “Good Design Award 2010” przyznawaną przez

Dane techniczne:
Wysokość: 84cm
Szerokość: 57cm
Głębokość: 47cm
Wysokość siedzenia: 48cm

a6ea062569539000ce192dfe65bc148c

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE