Tagi:

Początki pieczątki

16 stycznia w Concordia Design miały miejsce warsztaty manualne z cyklu ‘Tkanina, stempel, wzór’. Zajęcia prowadzone były przez młodą projektantkę Natalię Całus z pracowni Szare Myszy, absolwentkę poznańskiej ASP współpracującą obecnie m.in. z marką Meble Vox. Wydarzenie miało swoją II odsłonę ze względu na szerokie zainteresowanie podczas pierwszej, listopadowej edycji.

j

Głównym celem warsztatów było poznanie całkowitego procesu tworzenia wzoru i uzyskanie unikatowej, własnoręcznie stemplowanej tkaniny. Spotkanie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Na samym początku wyświetlona została multimedialna prezentacja ilustrująca najnowsze trendy i techniki wzornicze, dzięki której uczestniczki mogły zainspirować się do stworzenia swojego własnego projektu. Kolejnym krokiem było poznanie odpowiednich technik i wachlarzu narzędzi niezbędnych do pracy – od popularnych nożyków, scyzoryków, sznurków i drewnianych klocków po linoleum i wielorakie dłuta.

c

Po wykrojeniu gotowego stempla i wybraniu kolorów farb do tkanin następował najdłuższy proces – nanoszenie barwników na stempel za pomocą gąbki i komponowanie wzoru na  bawełnianym płótnie.

d

e

f

i

Wyschnięty materiał należało wyprasować i jest to już ostatni krok, który zapewnia trwałość rękodzieła. Efektem końcowym warsztatów była oryginalna, niepowtarzalna tkanina, którą każda z uczestniczek mogła zabrać do domu oraz … wiele radości.


Zachęcamy do śledzenia wydarzeń w Concordia Design, gdyż najprawdopodobniej bestsellerowe warsztaty odbędą się ponownie.

Dorota Piechocińska
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE