Poczuj smak na odleglosc

Pewnie każdy z nas oglądając program kulinarny zastanawiał się jak smakuje dana potrawa. Prowadzący często tak zachwalał przyrządzane przez siebie danie, że patrzyliśmy na nie z wielką uwagą żeby moc je później odtworzyć w zaciszu własnej kuchni. Dla wszystkich miłośników kulinarnych programów mam dobrą wiadomość. Już wkrótce nie będziecie musieli się zastanawiać jak dana potrawa smakuje . Dzięki nowej technologii, opracowanej przez naukowców z Narodowego Instytutu Singapuru już  niedługo poczujecie jej smak na własnym języku . Urządzenie o nazwie Digital State Interface pozwala przekazać smak na odległość.
Urządzenie opracowane przez zespół Dr. Nimesha Ranasinghe, stymuluje kubki smakowe na języku za pomocą prądu i zmian temperatury. Przeprowadzone dotychczas testy potwierdzają, że urządzenie jest skuteczne – udało się wygenerować wrażenie wszystkich podstawowych smaków oraz – zmieniając ich natężenie – wrażenie ich różnych kombinacji. Naukowiecy podkreśla jednak, że to dopiero początek drogi do uzyskania zapachu, tekstury i wielu innych czynników. Czekamy z niecierpliwością.
Jeżeli dojdzie to opatentowania tego urządzenia, to kucharze oprócz tego, że będą robic piękne potrawy, to tak samo będą musiały smakowac 😉

[youtube link=”http://www.youtube.com/watch?v=7HMDIIWgAhc#t=44″ width=”590″ height=”315″]

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE