Tagi:

Podziel się zapachem

 

Zhu Jingxuan – student z chińskiego Uniwersytetu Donghua, zaprojektował  urządzenie, które za pomocą  wmontowanej kamery, czujnika zapachu i drukarki oddaje aromat posiłku na  pocztówce.

http://designtaxi.com/

http://designtaxi.com/

 

Inspiracją do opracowania urządzenia były podróże, które są wielką pasją młodego naukowca. Jego celem było zaprojektowanie urządzenia dzięki któremu będąc np. w podróży można „zachować” intensywny zapach, a następne wydrukować go wraz ze zdjęciem i przesłać  do znajomych lub rodzininy. System będzie działać za pomocą czujnika aromatu, który po przeanalizowaniu  zapachu w wyniku mieszania różnych farb zapachowych zostanie zapisany  w urządzeniu, a następnie wydrukowany

http://designtaxi.com/

http://designtaxi.com/

 

Chociaż gadżet to jeszcze świeża koncepcja, która została doceniona podczas jednego z konkursów organizowanych przez japońskie przedsiębiorstwo SONY to niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli dzielić się zapachami drogą elektroniczną.

Niewątpliwie jest to ciekawa alternatywa dla producentów szybkiej żywności, którzy dotychczasową degustację będą mogli zastąpić „zapachowymi” torebkami, korę będą hipnotyzować klientów swoim aromatem.

zhu_jingxuan

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE