Tagi:

Polimex chce wrócić do profilu firmy inżynieryjnej

Polimex chce wrócić do profilu firmy inżynieryjnej, zamierza wydzielić zakład w Siedlcach.
euroinfrastructure.eu

euroinfrastructure.eu

Polski przedsiębiorstwo budowlane – Polimex Mostostal, zamierza wkrótce powrócić do profilu działalności inżynieryjno- technologicznej. Planuje szerzej wejść na rynki zagraniczne. Budowlana grupa planuje wydzielenie działalności zakładu w Siedlcach i nie wyklucza jego sprzedaży – poinformował w wywiadzie dla PAP Gregor Sobisch, prezes spółki.

[row]

[col type=”1_2″ class=””]

„Zarząd w nowym składzie opracował strategię działania która zakłada, że Polimex-Mostostal powróci do swoich korzeni.
Spółka stanie się w pełni firmą inżynieryjną, technologiczną.
Kluczowymi segmentami jej działalności będą: energetyka, chemia, petrochemia, budownictwo przemysłowe, a także serwis przemysłowy oraz budownictwo kolejowe. Wszystkie inne dotychczasowe sfery działalności spółki i grupy nie będą zaliczane do podstawowej działalności” – powiedział PAP Sobisch.

[/col]

[col type=”1_2″ class=””]

„W ostatnim okresie Polimex-Mostostal nie był dostatecznie mocno zaangażowany w realizację projektów w segmentach chemii i petrochemii. Wynikało to z faktu, że spółka musiała koncentrować się na kontraktach infrastrukturalnych, gdzie zabiegaliśmy o minimalizację strat” – dodał.

„Priorytetem dla nas jest powrót do działalności, w której się specjalizujemy i gdzie jesteśmy silni, tzn. do budownictwa przemysłowego. W tym segmencie mamy lepszą i silniejszą pozycję konkurencyjną niż w budownictwie kubaturowym czy drogowym” – powiedział także.

[/col]

[/row]

budownictwo.wnp.pl

budownictwo.wnp.pl

Grupa zamierza wycofać się z kontraktów infrastrukturalnych i kubaturowych.

[row]

[col type=”1_2″ class=””]

„Zrealizujemy kontrakty drogowe będące w trakcie wykonywania. Zamrażamy jednak tę działalność co oznacza, że nie będziemy ubiegać się obecnie o nowe zlecenia w tym sektorze. Będziemy serwować rynek. Zobaczymy co przyniesie przyszłość, tym bardziej, że zagraniczne firmy drogowe wycofują się z Polski” – powiedział prezes.

[/col]

[col type=”1_2″ class=””]

„Kończymy działalność w budownictwie kubaturowym. Zarówno kontrakty drogowe jak i budownictwo kubaturowe są ryzykowne oraz realizowane na niskich marżach. Umowy realizacyjne często też jednostronnie preferują zleceniodawców. Nie jesteśmy zainteresowani udziałem w takich projektach” – dodał.

[/col]

[/row]

Budowlana grupa zamierza wzmocnić swoja obecność na rynkach zagranicznych.

[row]

[col type=”1_2″ class=””]

„Zamierzamy wejść szerzej na rynki zagraniczne, np. do Niemiec czy Skandynawii. Będziemy sukcesywnie zwiększać tam naszą obecność. W ten sposób wracamy do korzeni Polimeksu. Wiemy, że Niemcy rezygnują z energetyki jądrowej. Oznacza to, że w kolejnych latach będą zastępować ją energią konwencjonalną lub odnawialną” – powiedział prezes.

[/col]

[col type=”1_2″ class=””]

„Mamy dobrze wyszkolonych, ale tańszych pracowników, co jest jedną z naszych dużych przewag konkurencyjnych. Posiadamy także wystarczające doświadczenie, aby ubiegać się o zagraniczne zlecenia jako generalny wykonawca, a nie tylko podwykonawca. Większość członków zarządu Polimeksu ma duże doświadczenie w pracy na rynkach zagranicznych” – dodał.

[/col]

[/row]

biznes.onet.pl

biznes.onet.pl

Materiały źródłowe: Polimex – Mostostal

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE