Porozmawiajmy w spokoju- projekt siedziska

Drzewo miłości jest to konstrukcja łukowa w której mamy możliwość swobodnej rozmowy i medytacji. Przypomina to zakątek, oferujący bezpieczeństwo i ochronę przed środowiskiem zewnętrznym. 

Meditation-dwelling

Siedzisko jest dziełem holenderskiego artysty Rob’a Sweer’ a. Współgrając z otoczeniem tworzy oryginalne i zabawne miejsce, które umożliwia obserwację nieba poprzez prostokątny otwór. Konstrukcja daje szansę do samotnego wypoczynku i poszukiwania  wewnętrznego spokoju, bądź odbycia spokojnej konwersacji z najbliższą osobą.

Love-tree-dwelling Encompassed-by-green

Konstrukcja jest odzwierciedleniem miłości do natury, integruje drzewo ze swoją strukturą, daje możliwość „przebijania” się przez środek i oferuje dzięki temu niesamowity widok na niebo. „Drzewo jest barierą, drzewo separuje, drzewo umożliwia schowanie się za, drzewo jest czymś innym niż osoba, z którą rozmawiasz i skupiasz na niej swój wzrok”.  Według Rob’ a  Sweer’ a  najważniejsze w komunikacji międzyludzkiej jest przełamanie barier (w tym wypadku drzewo), które uniemożliwiają szczery dialog.

Tree-inside Conversation-space

Zdjęcia: rob sweere

Michał Józefczak
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE