Tagi:

Praktyki zawodowe w firmie Skanska

Wielu studentów kierunków budownictwa i architektury frapuje problem zdobycia dobrej praktyki zawodowej niezbędnej do uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu.

Książka praktyk, o której mowa jest dokumentem niezbędnym do uzyskania uprawnień budowlanych lub architektonicznych. Już w okresie studiów dobrze jest zacząć zbierać cenne doświadczenie.

belka praktyk nowa

Z pomocą przychodzi firma Skanska, która oferuje młodym studentom lepszy start, dzięki jednym z dostępnych Programów. Program Praktyk Letnich, przez wielu studentów uzyskało już miano „Wymarzonych Praktyk”. Tego roczna edycja trwa już na dobre i niedługo będziemy mogli podsumować jej tegoroczne wyniki.

Jak czytamy na stronie głównej przedsiębiorstwa:

Do udziału w Programie Praktyk zapraszamy studentów studiów magisterskich oraz studentów ostatniego semestru studiów inżynierskich, którzy planują kontynuować naukę, następujących kierunków:

   • budownictwo ogólne, drogowe, mostowe, konstrukcje budowlane i inżynierskie, technologia i organizacja budowy,
   • inżynieria środowiska, wodna, sanitarna, klimatyzacja, wentylacja, ciepłownictwo, ogrzewnictwo,
   • specjalizacje kolejowe, szynowe,
   • automatyka i robotyka,
   • inżynieria bezpieczeństwa,
   • inżynieria elektryczna, elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, automatyka przemysłowa, teletechnika,
   • mechanika,
   • architektura i urbanistyka,
   • ekonomicznych, tj. zarządzanie i marketing, ekonomia, finanse, IT (praktyki w Zespołach Centrali w Warszawie).

ludzie

Firma zastrzega sobie, iż poszukuje osób ambitnych i wytrwale dążących do celu.
Przede wszystkim jest zorientowana na studentów budownictwa, choć szansę mają wszystkie osoby, które łączą swoją przyszłość z tym kierunkiem.

Przy rekrutacji zwraca się uwagę na studentów lub absolwentów otwartych, komunikatywnych , chętnie podejmujących wyzwania i chcących się rozwijać. Istotną rolę pełni również znajomość języków obcych.

Aleksandra Wąsiak, uczestniczka Programu Praktyk Letnich 2010 odbywała swoją praktykę w Oddziale Budownictwa Hydroinżynieryjnego w Krakowie. Bardzo chwali sobie zdobyte podczas praktyk doświadczenie zarówno na budowie jak i w pracy biurowej. Jak sama przyznaje:

Wąsiak Ola 2012

„Miałam szczęście pracować z doświadczonym zespołem, więc bardzo dużo się nauczyłam. Nie tylko była to wiedza merytoryczna, ale również zasady etyki, jakimi kierują się w firmie Skanska.”

Firma Skanska jest jedną z najbardziej przyjaznych przedsiębiorstw budowlanych znanych studentom. Oprócz Programu Praktyk Letnich oferuje możliwość odbycia bezpłatnych, krótszych praktyk w ciągu roku kalendarzowego.
Absolwenci i osoby z większym doświadczeniem mogą natomiast sukcesywnie przeglądać oferty z zakładki „OFERTY PRACY„. Do czego wszystkich gorąco zachęcamy!

Skanska to wiodąca, światowa firma budowlana i deweloperska. Wykonujemy obiekty kubaturowe, drogowe, mostowe, hydroinżynieryjne i kolejowe. Zajmujemy się działalnością deweloperską na rynku powierzchni biurowych jak i mieszkaniowych, realizujemy projekty z zakresu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Zajmujemy 1. miejsce w rankingach: ‘Firma dla Inżyniera’ oraz ‘Idealny Pracodawca’ wśród studentów i profesjonalistów. Jesteśmy najcenniejszą firmą budowlaną według Rzeczpospolitej oraz najbardziej zyskownym przedstawicielem branży według Polityki.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE