PROJEKT SPACE GENERATOR

Nowoczesna koncepcja Space Generator pozwala na dowolne aranżacje przestrzeni za pomocą wykorzystania technologii 3D. Projekt stworzony został po to, by sprostać ciągle zmieniającym się wymaganiom ludzi.

Grigory Malitskiy i Maria Malitskaya to kreatorzy z rosyjskiego biura projektowego Architime. Projektanci są twórcami innowacyjnej koncepcji Space Generator.

2

Generator to stworzony na komputerze trójwymiarowy obraz, który jest odzwierciedleniem rzeczywistej przestrzeni. W stanie wyjściowym projektowania, pole komórek tworzy płaską powierzchnię. Ich wysokość może być jednak regulowana. Sama komórka jest płytą jack, dzięki której możliwa jest zmiana konstrukcji i przekrojów komórek na kwadratowe, okrągłe, eliptyczne, itd.

3

Komórka może przejść przez moduł hydrauliczny, pneumatyczny, napęd elektryczny lub inny. W celu uformowania ekranu potrzebnego do zmian przestrzeni wykorzystywane są diody LED. Dzięki zastosowaniu technologii 3D możliwe jest tworzenie wielopoziomowych układów. Platforma może być używana do różnych celów funkcjonalnych w dowolnej chwili, bez dodatkowych kosztów, materiałów i dzięki systemowi samooczyszczania.

4

Przestrzeń można przekształcać na wiele sposobów: w centrum wystawowe, teren rekreacyjny, widownię i inne instalacje, które tylko sobie wyobrazimy. Ponadto platforma może być używana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, na powierzchniach pionowych i poziomych. Inspiracją dla projektantów była chęć stworzenia czegoś wielofunkcyjnego.

e44a6f32e15cb53ee479b2697e759e2e_XL

Autorzy Space Generator za swoją pomysłowość zdobyli uznanie wśród środowisk designerskich. Są laureatami prestiżowych nagród takich jak Red Dot Design Award oraz A’ Design Award przyznanych im w roku 2013 i 2014.

Źródło zdjęć: www.malitskie.com

Aneta Woźnica

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE