Tagi:

Projektowanie i aranżacja wnęrz – 4Uprojekt

Istniejąca od 20 marca 2012 roku Pracownia „4Uprojekt” specjalizuje się w projektowaniu wnętrz prywatnych oraz publicznych. Autorzy z wielką pasją i zaangażowaniem oddają się procesowi twórczemu stawiając przede wszystkim na funkcjonalność proponowanych przez nich rozwiązań. Dla twórców projekt aranżacji wnętrza przede wszystkim powienien uwydatniać walory zabytkowe i ponadczasowe przestrzeni. Projekty charakteryzują się równowagą między współczesnymi stylami w architekturze oraz wrażliwością na sztukę i piękno.

Projekt betonowej łazienki.

Głównym elementem, który wykorzystano w projekcie jest beton. Występuje on zarówno na ścianie jak i posadzce. Aby złamać surowość‡ materiału i ocieplić wnętrze zastosowano elementy wykonane z drewna.

26187_faces_d3

poddasze-hustawka

Pomysł‚em na projekt poddasza był‚o stworzenie dobrze doświetlonej przestrzeni i zachowanie starej konstrukcji poddasza z wiekowych belek. Przestrzeń ma służyć jako miejsce do pracy połączone ze strefą relaksu.

26187_faces_d6

poddasze- ściana ceglana.

Projekt obejmuje stworzenie przestrzeni z wykorzystaniem tła w postaci starej ceglanej ściany i konstrukcji drewnianej z belek. Wszystkie te elementy nie są likwidowane lecz dostają drugie „życie”, są odnawiane i impregnowane aby mogły służyć przez kolejny cykl życia budynku. Połączenie starych elementów z nowymi pozwala stworzyć przestrzeń o ciekawym klimacie.

26187_faces_d26

pracownia-4u

Projekt sali spotkań/koncepcji to miejsce wstępnych analiz i pomysłów gdzie spotyka się™ cała grupa projektowa. We wnętrzu zostaje odkryta stara konstrukcja budynku. Postawiono na recykling i odzyskiwanie materiałów poprzez ich renowację™. Industrialne lampy oraz duży stół konferencyjny ze starych belek na tzw.”koziołkach” dopełniają klimat wnętrza. Duże przeszklenia wprowadzają cenne światło dzienne do wnętrza.

26187_faces_d29

butik

Projekt wnętrza butiku został stworzony dla wąskiego i długiego lokalu w okolicach warszawskiej starówki. Wieszaki i półki wystawiennicze pozwalają na maksymalną ekspozycję produktów przy minimalnym wykorzystaniu powierzchni. Ze względy na brak zaplecza powstały niskie zabudowy pozwalające magazynować towar, a długą przestrzeń zamknęła przebieralnia znacznie ją skracając. Jasne kolory, ażurowe półki wiszące z sufitu, oraz lustra na ścianach mają za zadanie optycznie powiększyć wnętrze a jasne, mobilne oświetlenie szynowe dobrze doświetla ekspozycję przyciągając klientów z ulicy.

butik 3

loft w kamienicy w Białymstoku
    • Koncepcyjny projekt wnętrza w starej kamienicy w Białymstoku.

Mieszkanie zaaranżowane jest na dwóch kondygnacjach budynku. Połączone są… ze sobą… poprzez zdjęcie fragmentu stropu nad salonem. Drewniana konstrukcja oraz surowa czerwona cegła to podstawowe elementy tworzące klimat wnętrza. Uzupełnieniem są… bielone deski na podłodze, stalowe elementy oraz przemysłowe dodatki. Nowoczesne formy mebli oraz galeria obrazów w stylu Pop Art dopełniają… architekturę tego wnę™trza.

kuchnia 1a ps (1)

salon jadlania 1 ps

salon 2 ps

ŹRÓDŁO:
4Uprojekt

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE