Tagi:

Przytulny, industrialny schron

Dom, którego wybudowanie wraz z wyposażeniem będzie zajmowało od 3 do 5 dni? To możliwe. Swoją propozycję domków jednorodzinnych stworzyła duńska firma Vipp. To pierwszy tego typu projekt architektów. Sami określają swoją koncepcję jako przemysłowy obiekt mieszkalny. Brzmi paradoksalnie, a jednak jest możliwe…

vipp-shelter-morten-bo-jensen-designboom-X1

vipp-shelter-morten-bo-jensen-designboom-03

Schronienie Vipp ma metraż 55 metrów kwadratowych. To dwupoziomowy domek. Główny pomysłodawca – Morten Bo Jensen zaznaczył, że jego celem było stworzenie obiektu, który będzie łączył przestronność i funkcjonalność z użytecznością i komfortem mieszkalnym.

vipp-shelter-morten-bo-jensen-designboom-04

Cechą charakterystyczną tego obiektu są ogromne okna, które pozwalają na podziwianie widoków. Na parterze znajduje się część dzienna z kuchnią i łazienką oraz pokój gościnny, w którym w komfortowych warunkach odpoczną dwie osoby. Na poddaszu znajduje się sypialnia z dużym łożem małżeńskim.

vipp-shelter-morten-bo-jensen-designboom-05

Jako, że firma Vipp zajmuje się również projektowaniem elementów wyposażenia wnętrz, całość – od ogólnej konstrukcji po detale we wnętrzach jest jej autorskim pomysłem.

vipp-shelter-morten-bo-jensen-designboom-06

Źródło zdjęć: vipp.com

 

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE