Pufy wielofunkcyjne

„Bo do tanga trzeba dwojga” – zapewne wielu z nas, doskonale zna wers popularnej piosenki autorstwa Budki Suflera. Ta zasada sprawdziła się także w projekcie polskiego designera Ryszarda Mańczaka.

Zaprojektował on Tango Pouf, czyli dwie pufy, które  kiedy zamienimy miejscami, tworzą nowe figury – zupełnie jak w tańcu. Złożone siedzisko wygląda jak zwykły przestrzenny prostokąt. Dopiero po rozsunięciu suwaka , który znajduje się na boku mebla, odkrywamy prawdziwą wielofunkcyjność produktu. Oba elementy po rozłożeniu, układają się w cztery trójkąty połączone wspólnym pasem materiału.

2o17

Po odpowiedniej kombinacji figur Tango Pouf może zamienić się w ławkę, stolik, sofę lub łóżko dla dwóch osób! Dodatkowym atutem projektu artysty, jest jego wygląd –minimalistycznej, czarnej konstrukcji charakterystycznego akcentu nadaje pomarańczowym kolor, który otula wnętrze puf.

3o17
Projektant pomyślał także o detalach . Suwak wraz z zawieszką zrobiony jest ze srebra, a breloczek można wybrać spośród różnych propozycji dedykowanych mężczyznom lub kobietom. Pufy wykonane są z pianki poliuretanowej, a ich wyściółkę stanowi wełna. Wymiary produktu : wysokość – 50 cm, szerokość – 50 cm, długość – 95 cm. Koszt jednej to 2 450 złotych, a za komplet  trzeba zapłacić 4 310 złotych.

4o15

źródło zdjęć: www.themag.it
Tekst :Daria Stasiak

 

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE