Raj na ziemi – Dubai Miracle Garden

Palmy, najwyższe na świecie budynki, parki, mnóstwo kwiatów. Pomyśleć, że przed 60 laty Dubaj był prostą wioską rybacką skupiającą w swoich granicach beduińskich kupców. Obecnie to miasto, gdzie wszystko jest najdroższe, największe i najlepsze. Tu znajduje się najwyższy budynek świata mierzący 828 metrów, sztuczny ośrodek narciarski, a nieopodal miasta wyspę zaprojektowaną przez samego Karla Lagerfelda.

Kiedy już można było się spodziewać, że miasto nas niczym nie zaskoczy, na terenie Dubajlandu powstał bajeczny ogród o powierzchni 72 tys. metrów kwadratowych.
Dubai Miracle Garden został otwarty w walentynki br. i od razu wzbudził zachwyt. Połączenie tradycyjnych kwietników z niebanalnymi konstrukcjami z kwiatów w kształcie serc, piramid i gwiazd daje wrażenie raju na ziemi. Na terenie ogrodu znajduje się 45.000.000 kwiatów, które będą zmieniane co sezon tak, aby ogród był atrakcją dla powracających gości.
Ogród kwiatowy jest otwarty dla odwiedzających od listopada do maja w godzinach od 10 rano do 10 wieczorem w dni powszednie i 10 rano do północy w weekendy i święta. Ze względu na upały od końca maja do początku października ogród będzie zamknięty.

blackthumbgardener.com

blackthumbgardener.com

dubai_miracle_garden_2

blackthumbgardener.com

blackthumbgardener.com

Dubai Miracle Garden

 

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE