Tagi:

Renowacja fantazyjnego budynku we Francji

Węgierski architekt Antti Lovag uważa, że prywatny dom powinien być miejscem wolności. Znaczenie tego pojęcia przedstawia w swoich projektach wyróżniających się nieregularnymi kształtami, które według artysty intensywniej oddają naturę ekspresji człowieka.

Najbardziej rozpoznawalnym dziełem projektanta jest bez wątpienia projekt domu Maison Bernard znajdującego się we Francji. Lovag podczas budowy mieszkał w części budynku. Studiował wówczas charakterystykę terenu i postanowił ukształtować strukturę za pomocą elastycznych metalowych ram wykończonych warstwą szarego betonu. Zakończony pod koniec 1970 roku, dom rodzinny obejmuje zestaw wspólnych pomieszczeń mieszkalnych oraz pomieszczenia prywatne poświęcone każdemu z czterech członków rodziny. Prawie 40 lat po jego powstaniu budynek postanowiono odrestaurować przy wykorzystaniu żywych, nasyconych kolorów, dzięki którym każda przestrzeń mieszkalna zyskała własną tożsamość.

maison-bernard-renovation-antti-lovag-bubble-house-odile-decq-designboom-06maison-bernard-renovation-antti-lovag-bubble-house-odile-decq-designboom-08maison-bernard-renovation-antti-lovag-bubble-house-odile-decq-designboom-09maison-bernard-renovation-antti-lovag-bubble-house-odile-decq-designboom-07maison-bernard-renovation-antti-lovag-bubble-house-odile-decq-designboom-04maison-bernard-renovation-antti-lovag-bubble-house-odile-decq-designboom-05

Co roku Maison Bernard zaprasza wybranego artystę do rezydencji na okres 6 miesięcy. Musi on dołożyć swój pomysł do oryginalnej budowli, tak aby wpasowywał się w jego dotychczasowy klimat oraz środowisko. Budynek jest obecnie otwarty dla publicznych wizyt w każdy wtorek od października do kwietnia, a także we wtorki w maju, czerwcu i wrześniu.

maison-bernard-renovation-antti-lovag-bubble-house-odile-decq-designboom-10

maison-bernard-renovation-antti-lovag-bubble-house-odile-decq-designboom-11

Źródło: designboom Zdjęcia: Yves Gellie

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE

One Comment

  1. ziraffa

    Robi wrażenie 🙂

Leave a Reply